PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Češi si zvolí poslance přes internet. Už za šest let


7.4.2008

Možná už přespříští volby - v roce 2014 - se v Česku obejdou bez uren a hlasovacích lístků. Volit by se mohlo elektronicky.

Na spolupráci při vytváření systému, který by elektronické volby umožnil, se dohodlo ministerstvo vnitra a Český statistický úřad. Ministr Ivan Langer a ředitel ČSÚ Jan Fischer to dnes na konferenci Internet ve státní správě stvrdili podpisem memoranda.

Zatím to ale nebude znamenat, že ten kdo nemá internet, nemůže odevzdat svůj hlas.

"Systém e-voleb umožní voličům odevzdat hlas ve volbách do zastupitelských sborů pomocí vzdáleného hlasování, například prostřednictvím internetu a bude fungovat jako alternativa ke klasickému hlasování ve volební místnosti," vysvětlil mluvčí úřadu Roman Prorok.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

V příštích volbách v roce 2010 se nejpíš budou odevzdávat hlasy klasickou cestou. První online volby by pak mohly být v roce 2014.

"Komplexní materiál s návrhy nezbytných legislativních dokumentů a opatření předloží obě instituce do konce roku 2009 vládě a Parlamentu ČR k projednání a zároveň je představí odborné i laické veřejnosti," dodal Prorok.

Elektronicky se volí už v mnoha zemích světa - největší zkušenosti má asi Nizozemí. E-volby znají i Švýcaři, Britové či Američané.

Z bývalého východního bloku jsou v e-volbách nejdále Estonci - v roce 2007 mohli přes internet volit do parlamentu, ještě o dva roky dříve do místních zastupitelstev.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu