PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Telefonní operátoři budou muset hlídat, kdo komu volal


23.4.2008

Poslanci ve středu schválili novelu zákona, která operátorům ukládá, aby shromažďovali veškeré údaje o tom, kdo, kdy, odkud a kam telefonoval svým mobilním telefonem.

Evidovat by operátoři měli také údaje o neuskutečněných hovorech, kdy někdo někoho třeba jen "prozvoní", uvedl stínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD). Novela je podle kritiků velkým zásahem do osobních svobod člověka.

"Není to tedy, přátelé, policejní stát?" dotázal se řečnicky bezprostředně po hlasování, v němž vládní novela těsně napodruhé uspěla. V prvním hlasování ji totiž kromě opozice nepodpořili ani zelení. Ve druhém už většina z přítomných poslanců této strany zvedla ruku pro spolu s ostatními koaličními zákonodárci. Sněmovna tak předlohu i proti vůli ČSSD a KSČM schválila. Nyní ji posoudí Senát.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Rozšiřuje to tu současnou praxi nejen o neuskutečněné hovory, ale také o lokalizaci mobilních telefonů, tedy kdo, odkud, komu volal, musí být od této chvíle podle tohoto zákona sledováno, což je špiclování na druhou," řekl Urban novinářům.

Vláda argumentuje: Chce to po nás Brusel

Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS) ale zdůraznil, že novela promítá do českého práva nároky jedné z evropských směrnic. Jsou to podle něj právě sociální demokraté, kteří se často odvolávají na požadavky EU. Uvedl, že ČSSD obvykle říká, jak je hrdá na to, že republiku do unie přivedla.

Podle Římana tak nyní vládě nezbylo nic jiného než splnit požadavky příslušné evropské směrnice. "Vy jste přivedli Českou republiku do spolku, který v tomto smyslu není žádný holubník. Ta pravidla jsou pevná," prohlásil ministr.

Urban si ale myslí, že kabinet měl dost času na to, aby dal Bruselu najevo, že v tomto bodě má výhrady.

Ve chvíli, kdy Urban v kuloárech hovořil s novináři a kritizoval vládu, šel kolem premiér Mirek Topolánek (ODS). "Vzhůru do Evropy, Milane Urbane," poznamenal ironicky směrem ke stínovému ministrovi.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu