PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Z odhalování "štěnic" se stává lukrativní byznys
České firmy údajně přicházejí kvůli odposlechům obchodních rozhovorů o miliony korun.

21.4.2008

Zájem o služby firem, které se zabývají odhalování "štěnic" používaných pro nelegální odposlechy, stále roste, uvádí týdeník Euro. Podle statistických údajů se v českých firmách a úřadech nachází na každé tisícovce metrů čtverečních jedna "štěnice". Velkou část klientely přitom tvoří veřejná a státní správa.

Jednou z firem, která se odhalováním odposlechů zabývá, je společnost Probin. Loni prověřila zhruba 20 000 metrů čtverečních, letos očekává nárůst o čtvrtinu. Zhruba pětinu klientů Probinu tvoří úřady veřejné a státní správy, ministerstva, magistráty a jimi řízené organizace.

Rekord – 12 štěnic v jedné firmě

Mezi největší klienty z obchodní a podnikatelské sféry patří podle majitele Probinu Jiřího Schmitda developerské, stavební a farmaceutické firmy, ze státní správy zdravotnictví. Asi největším úlovkem Probinu v uplynulém roce bylo 12 štěnic v pražském sídle nejmenované rakouské firmy, která si nechala prověřit 1400 metrů kancelářské plochy, uvedl týdeník.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Přes odposlechy mizí v nenávratnu miliony

Také podle ředitele bezpečnostní firmy Goldsilver Pavla Maletínského zájem o elektronickou ochranu v Česku trvale stoupá. Asi polovinu klientů Goldsilveru tvoří podnikatelské subjekty.

Obchodník informaci o rozpočtu na výstavbu rodinného domu prodá za 50 000 konkurenční firmě, která pak nabídne výhodnější podmínky. Tím může developera jen v tomto jediném případě poškodit až o dva miliony korun. A spočítejte si, když vám takové informace unikají celý rok," uvedl Maletínský typický příklad z obchodní sféry.

Češi jsou jeden z nejpodezřívavějších národů

Jednorázové obavy firem z odposlechů se mění v trvalý stav; společnosti tak dávají přednost pravidelným prohlídkám. Do kanceláří šéfů totiž přicházejí desítky často neznámých lidí a kdokoli včetně opravářů a uklízeček může do počítače vpravit konektor nebo do elektrické zásuvky rozdvojku s elektronickýma ušima.

Prověrky kancelářských prostor nabízejí na českém trhu desítky firem, protože je mají v nabídce i detektivní agentury a pro tuto činnost není třeba žádného zvláštního oprávnění. Takové agentury však v praxi slouží jako prostředníci, většina zakázek stejně skončí u několika specializovaných společností.

Češi jsou jedním z nejpodezřívavějších národů Evropy. Na deset miliónů obyvatel nechávají prověřovat dvojnásobnou plochu ve srovnání s Velkou Británií nebo Ruskem.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu