OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Na Google Earth můžete od nynějška vidět, jak se Země otepluje


22.5.2008

Milióny uživatelů aplikace Google Earth se mohou na vlastní oči přesvědčit, jak klimatické změny ovlivní naši planetu a její obyvatele do konce tohoto století. Nový projekt nazvaný Klimatické změny naší planety také ukazuje, kolik ledu ubylo za posledních padesát let z antarktických ledovců.

Projekt je výsledkem spolupráce mezi společností Google, britskými vládními úřady, institutem Met Office Hadley Centre a organizací British Antarctic Survey. Uživatelům Google Earth nabízí dvě zcela nové vrstvy a animace.

První z animací využívá poznatků vědců z institutu Met Office Hadley Centre a ukazuje, jak v příštích sto letech vzroste teplota Země v důsledku emisí skleníkových plynů, a také nabídne příklady toho, jak jsou již dnes měnícím se klimatem zasaženi obyvatelé Velké Británie a nejchudších částí světa.

Další animaci poskytla organizace British Antarctic Survey; ukazuje ústup antarktických ledovců od padesátých let minulého století. Součástí aplikace jsou i fakta o dopadu klimatických změn na život v Antarktidě.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Generální ředitel Met Office John Hirst říká: „Klimatické změny jsou nepochybně jedním z největších problémů současného světa. Kombinace našich zkušeností a technologie Google Earth je skvělým způsobem, jak dopady globálního oteplování představit i běžným uživatelům.“

“Využít Google Earth je fantastická příležitost, jak zapojit lidi z celého světa. Novinka jim názorně ukáže, o jak velký problém jde a jak významnou roli v něm hrají antarktické ledovce,“ připomíná ředitel organizace British Atlantic Survey profesor Nick Owens.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu