PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vykradačům bankovních účtů stačí jen číslo platební karty


11.6.2008

Internetoví podvodníci našli nový způsob, jak zcela beztrestně vysát peníze z bankovních účtů. Na kartu si například zamluví hotel, později ale objednávku zruší a peníze si nechají poslat na anonymní účet.

Je to vlastně geniálně jednoduché: na kartu si zamluví hotel, později ale objednávku zruší a peníze si nechají poslat na anonymní účet. Stopy tedy po sobě zametou tak dokonale, že je policisté mohou těžko dopadnout.

"Pachatelé hledají pořád nové cesty, jak se dostat k penězům prostřednictvím karet, kterými lidé stále častěji platí přes internet," potvrzuje Karel Kuchařík, šéf policejního týmu, který se zaměřuje na počítačovou kriminalitu. V Česku se loni několik takových podvodů objevilo vůbec poprvé. A detektivům se nepodařilo nikoho obvinit.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Jeden z posledních případů se odehrál nedávno v Českých Budějovicích. Tam si neznámí podvodníci, kteří komunikovali pouze mailem, zamluvili v hotelu dokonce celé patro. Objednávku obratem zrušili a nechali si na účet poslat peníze.

Klíčové přitom je, jak se podvodníci vůbec dostanou k číslu cizí platební karty. Podle expertů to dnes není tak složité, jak by se mohlo zdát. Na internetu jsou údajně k nalezení celé databáze, které nejspíš unikly ze zahraničních bank nebo internetových obchodů. Anebo stačí pustit kartu z očí třeba při placení v restauraci. "S čísly karet se dnes obchoduje - a jsou velmi levná. Internetové podsvětí se profesionalizovalo a kruhy, které se specializují na finanční podvody, jsou na slušné úrovni," potvrzuje šéfredaktor internetového časopisu Lupa Aleš Miklík.

Policisté nový druh podvodů skrze rezervace v hotelích popsali i v poslední zprávě o bezpečnosti v Česku. A varovali i před novým druhem zneužívání internetu: tak zvanou "ztrátou identity". To jsou případy, kdy se někdo nabourá do vašeho počítače a například pod vaším elektronickým podpisem rozesílá důležité zprávy. Třeba proto, aby poškodil konkurenční firmu. Podvod se přitom dá jen těžko odhalit.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu