PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

WHO: Denně umírají ve světě 4000 lidí kvůli znečištěné vodě


23.6.2008

Singapur - Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zemřou každý den ve světě kvůli závadné vodě 4000 lidí. Pokud vlády trvale nezlepší kvalitu pitné vody, podlehne jen letos nemocem způsobeným jejím znečištěním 1,6 milionu osob, varovala WHO dnes v Singapuru, kde v úterý začíná mezinárodní konference věnovaná této životně důležité tekutině.

Hlavní koordinátor WHO pro vodu a zdraví James Bertram zároveň podle agentury DPA upozornil, že v mnoha regionech se v budoucnu ještě pohloubí nedostatek vody. S rostoucí populací planety bude totiž pitnou vodu potřebovat stále více lidí, změny klimatu však budou mít za následek sucho. "To je problém, který trápí všechny rozvojové i průmyslové země," zdůraznil.

Podle odhadů Asijské rozvojové banky (ADB) nemá jen v Asii dostatek pitné vody 700 milionů lidí. Bertram proto vyzval k investicím do zařízení na odsolování vody a čistění odpadních vod.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Konference v Singapuru se zúčastní několik stovek odborníků na vodu a zástupců vlád. Tento malý stát v jihovýchodní Asii je považován za jeden ze světlých příkladů šetrného nakládání s vodou. Zpracovává odpadní vodu na pitnou a velkou část své husté zástavby využívá k zachytávání dešťových srážek.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu