OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Argentinský ledovec se poprvé láme v zimě


8.7.2008

Z ledovce Perito Moreno v Patagonii na jihu Argentiny se odlomil 60 metrů vysoký kus ledu. Je to poprvé, co se z ledovce odlomil kus ledu během zimy, která nyní panuje na jižní polokouli. Kusy ledu se z ledovce odlamovaly do jezera Argentina pravidelně, doposud vždy však jen v létě.

Je to poprvé, co se ledovec rozpadá v zimě. Může to být ve vztahu ke globálnímu oteplování. Vysoké teploty ovlivňují tření v ledovci,“ uvedl ředitel národního ledovcového parku Los Glaciares Carlos Corvalan.

Vědci ale zvažují, že za jevem stojí vztah mezi ledovcem a zemí. Perino Moreno je totiž jediný velký argentinský ledovec, který stále dokáže udržovat rovnováhu mezi získanou a vydanou vodou během ročních období.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Ledovec Perito Moreno je jedním z největších na světě, pokrývá plochu 275 kilometrů čtverečních a je široký pět kilometrů.

Leží ve vzdálenosti 2800 kilometrů jihovýchodně od Buenos Aires, několik kilometrů od turistického centra El Calafate v provincii Santa Cruz a je součástí poloostrova Magallanes. Je jedním ze 47 ledovců, které se rozprostírají v jižní části jezera Argentina.

Odlamování začalo 4. července. Poslední rozpad byl zaznamenán v roce 2006, kdy podobně jako v letech 1988 a 2004 se ledovec lámal v březnu a dubnu, tedy na přelomu argentinského léta a podzimu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu