PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

YouTube umožní živý přenos z každého obýváku či garáže


10.11.2008

Za několik dní bude moci každý, kdo vlastní webovou kameru a připojení k internetu, přenášet živý přenos třeba ze svého pokoje. Server YouTube plánuje spustit koncem listopadu službu, která to velmi zjednoduší. Blogeři předvídají, že aplikaci uvítají především "garážové" hudební skupiny.

Server YouTube.com, nejvyužívanější stránka pro sdílení videí, umožní uživatelům streamovat (živě vysílat) záběry z webových kamer.

"Live videa jsme vždycky chtěli dělat, ale neměli jsme na to prostředky. Po spojení s Googlem je to možné," řekl před časem spoluzakladatel a technologický ředitel YouTube Steve Chen.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

O nové službě se začalo mluvit už letos na jaře. Nebylo ovšem jasné, kdy ji internetový gigant spustí. Chen tehdy naznačil, že snad do konce roku. Nyní už má její start konkrétní datum - 22. listopadu.

Blogeři už spekulují, kdo tyto domácí přenosy ovládne. Podle nich to budou muzikanti, kteří začnou vysílat koncerty ze svých garážových zkušeben. Další část internetové komunity spekuluje, zda službu nezahltí porno. Vedení YouTube se k tomu zatím nevyjádřilo.

Star Trek i Sedm statečných

Začátkem října byly stránky YouTube přizpůsobeny českému prostředí, zároveň získala doménu s příponou .cz. Česko se stalo 22. zemí, pro niž byla stránka lokalizována.

Za pár dní na YouTube přibudou televizní pořady a filmy z archivu společnosti Metro-Goldwyn-Mayer. Podobnou dohodu YouTube v říjnu uzavřel s firmou CBS. Ta se rozhodla nabídnout na webu televizní seriály Star Trek, Mladí a neklidní či Beverly Hills 90210.

Podle agentury Reuters MGM na YouTube nejprve nabídne epizody ze svého pořadu American Gladiators. Následovat budou akční filmy jako Neprůstřelný mnich a Sedm statečných a sestřihy populárních filmů jako Pravá blondýna.

YouTube jsou největší internetové stránky pro sdílení videa, v srpnu je navštívilo přes 300 milionů uživatelů. Společnosti se však stále nedaří přilákat dostatek zájemců o reklamu, protože inzerenti nemají zájem nabízet reklamní kampaně spolu s neprofesionálním domácím videem. Proto se vedení snaží více spolupracovat s mediálními společnostmi.

 

www.andele-svetla.cz www.vesmirni-lide.cz www.universe-people.cz
www.angels-heaven.org www.angels-light.org www.ashtar-sheran.org
www.universe-people.com www.cosmic-people.com