OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Maledivy ohrožuje oceán, prezident je chce přestěhovat


11.11.2008

Globální změny klimatu zvyšují hladiny oceánů, malým ostrovům hrozí záplavy.

Maledivy, turisticky atraktivní ostrovy v Indickém oceánu, stále více ohrožuje hladina moře. Situace došla tak daleko, že jejich prezident chce vyčlenit zvláštní prostředky na nákup pozemků v zahraničí.

Nový prezident Mohamed Našíd zvítězil v prvních maledivských svobodných volbách v historii. Porazil tak dlouholetého vůdce Abdula Gajúma, který zemi vládnul od roku 1978. Za hlavní problém Našíd považuje stoupající hladinu oceánu kvůli globálním změnám klimatu.

Maledivy tvoří témě5 1200 korálových ostrovů na jihozápadě od Indie. Většina pevniny přitom leží jen 1,5 metru nad mořskou hladinou. Již nyní stojí v hlavním městě Male zvláštní protipovodňové valy. Po zkušenostech z roku 2004, kdy ostrovy zasáhlo silné tsunami, však chce prezident hledat nová řešení. Postavit podobné bariéry podél celého pobřeží na všech ostrovech by si navíc vyžádalo příliš vysoké náklady.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Chceme investovat do půdy," říká Našíd. "Nechceme skončit jako uprchlíci někde ve stanech, když dojde na nejhorší," vysvětluje prezident, proč chce část ze zisků z turistického ruchu vložit do nákupu pozemků v zahraničí. Příjmy Malediv se přitom pohybují v miliardách dolarů ročně.

Stoupající hladina je jen jeden z problémů

Jako nový domov Našíd zvažuje Srí Lanku, Indii a Austrálii. Zatímco první dva státy mají výhodu podobné kultury, Austrálie disponuje rozsáhlými neobydlenými částmi země.

Našíd bude ale muset čelit i dalším problémům. Země se potýká s nezaměstnaností, korupcí a drogami. Podle některých průzkumů je na nich závislý až každý třetí mladý Maledivan. Tamní křehký sekulární režim navíc čelí hrozbě islámských radikálů, kteří hrozí bombovými útoky a snahou zavést náboženskou vládu.

Gajúmova vláda podle nového prezidenta potírala opozici a veřejné prostředky rozdělovala mezi příbuzné a přátele. I proto se v říjnových volbách postavilo prezidentovi pět protikandidátů. "Žádná země na světě v moderní historii nezměnila režim po 30 letech tak mírumilovně, jako my," řekl Našíd.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu