PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Miliónům Američanů hrozí kvůli krizi hypoték bankrot
Zkonfiskované domy, které už Američené nemohou splácet, jdou následně do dražby.

31.10.2008

Nejméně sedm a půl miliónu Američanů může přijít o střechu nad hlavou a dostat se do úplného bankrotu. Jejich dluhy na hypotéce jsou totiž mnohem větší než jaká je cena nemovitosti, kterou vlastní. V pátek o tom informovala CNN.

Pokud by se tedy tito lidé nyní pokusili prodat svoji nemovitost, přivedlo by je to do bankrotu, protože by neměli na splacení stávajících dluhů.

Dalších 2,1 miliónu Američanů stojí těsně pod pomyslnou hranicí bankrotu. Podle studie First American CoreLogic jejich dům má hodnotu o pět procent nižší než kolik musí na jeho hypotéku splatit.

Pro tento fenomén se požívá termín, že dlužníci jsou „pod vodou“. „Pro majitele domů to znamená, že jsou ohroženi konfiskací majetku,“ vysvětlil šéf ekonomického oddělení CoreLogic Mark Fleming.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

CCN zároveň dodává, že podle jiných odhadů je lidí blízko bankrotu mnohem více, možná až dvanáct miliónů.

Američané páchají sebevraždy

Již během uplynulých týdnu americká média referovala o několika dlužnících, kteří si raději sáhli na svůj život, než aby opustili zkonfiskovaný dům. Neměli totiž na splácení hypotéky. Příkladem může být například devadesátiletá žena z Ohia, která tíživou životní situaci nezvládla a před úředním vystěhováním se postřelila. Zraněním naštěstí nepodlehla.

Krize hypoték v USA vyvrcholila loni v létě. Šlo zejména o rizikové hypotéky, které se nabízejí lidem, kteří by si běžnou hypotéku pořídit nemohli. Zpočátku jsou splátky velmi nízké, po třech letech však výrazně narostly a ukázalo se, že lidé je nemohou splácet.

Následně banky, které byly na hypoteční systém napojeny, musely odepsat stovky miliard dolarů. Krize však pokračovala do letošního roku, přelila se do celého finančního sektoru světa, přičemž několik institucí definitivně zkrachovalo.

Nyní jsou podmínky pro získání hypotéky mnohem přísnější než před začátkem krize.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu