PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Samsung spustí letos na Slovensku 6 linek na výrobu LCD panelů


20.10.2008

Jihokorejský Samsung bude mít ještě letos ve svém závodě ve Voderadech u Trnavy v plném provozu šest montážních linek na výrobu panelů z tekutých krystalů (LCD). Jejich roční kapacita dosáhne šest miliónů kusů. Informovala o tom společnost před dnešním slavnostním otevřením továrny.

Celkem má mít podnik 11 linek s roční produkcí deset miliónů LCD panelů. Na plnou kapacitu má podnik najet v roce 2011. Samsung začal budovat závod ve Voderadech loni v dubnu. Při zahájení výstavby společnost uvedla, že do nové továrny investuje 320 miliónů eur (osm miliard Kč) a chce zaměstnat kolem 1200 lidí.

V současnosti v podniku pracuje 800 lidí. První panely továrna vyrobila již letos v lednu. LCD panely, které patří k hlavním součástem tenkých televizorů, směřují hlavně do sesterského závodu Samsungu na výrobu spotřební elektroniky v Galantě a do továrny Sony na LCD televizory v Nitře.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Prodej televizorů v Evropě by se měl podle červnových odhadů společnosti DisplaySearch v příštích pěti letech zvýšit o 28 procent. Růst prodeje by měla ovlivnit vyšší poptávka ve východní Evropě. Zájem bude hlavně o LCD a plazmové televizory. Elektrotechnický průmysl patří společně s výrobou automobilů k tahounům ekonomického růstu v zemi.

Slovensko patří mezi nejrychleji rostoucí země v Evropské unii. Analytici však upozornili, že odvětví může negativně zasáhnout světová finanční krize, pokud kvůli snížení poptávky klesne odbyt. Samsung na Slovensku působí od roku 2002. V Galantě má kromě závodu i distribuční centrum pro střední a západní Evropu.

Z údajů týdenníku Trend vyplývá, že Samsung Electronics Slovakia loni zvýšil tržby o necelých 30 procent na 111,03 miliardy slovenských korun (91,4 miliardy Kč).

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu