PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Maďarský prezident vetoval bezvízový styk s USA
Maďarský prezident László Sólyom.

20.10.2008

Maďarský prezident Lázsló Sólyom v pondělí odmítl podepsat mezistátní dohodu o zrušení víz pro Maďary cestující do USA. Vrátil ji parlamentu. Nelíbí se mu, že americké úřady by měly prakticky neomezený přístup k policejní databázi otisků prstů, což je v rozporu s ochranou osobních údajů. Parlament ale prezidentovo veto nejspíše hladce přehlasuje, stačí mu prostá většina hlasů.

Zrušení víz pro občany celkem sedmi zemí včetně České republiky a Maďarska oznámil americký prezident George Bush minulý týden.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Podmínkou je, že zástupci těchto států přistoupí na použití systému ESTA. Podle něj budou muset zájemci o bezvízovou registraci u amerických úřadů žádat nejméně tři dny před odjezdem prostřednictvím elektronického dotazníku. V něm vyplní podobné údaje, jaké se dosud vyplňovaly ve formulářích v letadlech.

USA ale kromě toho od nových bezvízových zemí žádají i přístup k informacím o osobách trestaných v minulosti za závažné zločiny. Například konkrétně v ČR vyžadovali Američané podpis memoranda o vzájemné spolupráci v boji proti terorismu, což se stalo minulý týden. Nyní zbývá ještě uzavření druhé smlouvy o výměně dat o osobách odsouzených za nejzávažnější trestné činy.

Maďarský prezident tvrdí, že mezistátní ujednání Američanům dává v podstatě neomezený přístup k policejním databázím s otisky prstů. Tam se však prý nacházejí i otisky osob, které nikdy neměly potíže se zákonem. Sólyom se proto domnívá, že před ratifikací dohody by bylo třeba změnit ustanovení o ukládání údajů týkajících se otisků prstů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu