PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nové čtečky na hranicích USA čtou údaje v pasu na dálku


26.11.2008

Američtí pohraničníci na několika přechodech s Mexikem a Kanadou od pondělí používají zařízení, díky nimž mohou údaje v pasech a řidičských průkazech číst na vzdálenost přibližně 15 metrů.

Úřady si od toho slibují, že kontroly tak budou rychlejší a bezpečnější. Proti novým čtečkám však mají výhrady nevládní organizace, píše na svých internetových stránkách list USA Today.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Nová zařízení si však umějí poradit jen s nejnovějšími typy dokladů. Takových amerických pasů je zatím asi 600 tisíc, řidičských průkazů okolo 40 tisíc. Mají v sobě integrovaný čip, díky kterému čtečka dokáže předat údaje zaznamenané v dokladu. Pohraničníkům se tak zobrazí informace, jako je jméno dotyčného člověka, jeho datum narození, číslo průkazu, národnost a fotografie.

Nevládní organizace zabývající se ochranou osobních údajů varují, že tuto technologii mohou zneužít teroristé nebo jiní zločinci. Prostřednictvím vlastních zařízení by prý mohli z pasů a řidičských průkazů získat data na dálku. Kritici tohoto systému také varují, že lidé by se mohli dostat pod nechtěnou kontrolu.

Ale ministerstvo vnitřní bezpečnosti ujišťuje, že čipy čtečkám vyšlou jen kód dotyčného dokladu a osobní údaje jeho majitele se ukážou až na monitoru pohraničníků. Doklady se také vydávají v obalech, v nichž by je jejich držitelé měli mít, když je zrovna nepoužívají.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu