PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Násilí ve školách se stále stupňuje, učitelé žádají statut veřejného činitele
Učitelé požadují vyšší bezpečnost, obávají se násilí ze strany žáků

12.11.2008

Násilí ve školách je značný problém. Žáci jsou údajně stále otrlejší, což kritici dokládají různými příklady. Žák 8. ročníku jedné z pardubických základních škol koncem října vykloubil ruku učitelce, která jej chtěla zapsat do kázeňského sešitu. Před čtyřmi a půl roky dokonce jeden z učňů ve Svitavách kantora ubodal. A učitelé požadují ochranu.

Učitelé chtějí, aby je chránil zákon tím, že jim přidělí statut veřejného činitele. Poté bude útok na kantora posuzován stejně jako napadení například policisty. V takovém případě již při pouhém vyhrožování může být dotyčný odsouzen až k dvěma rokům odnětí svobody.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Otázka však je, jestli tato změna chování žáků změní a jestli ji vůbec zaznamenají. A také zůstává nejasné, zda by učitelé takové legislativní páky využívali a vystavovali tak žáka trestnímu stíhání, což by nepochybně vztah učitele a žáků narušilo.

Tento problém se začal řešit už v roce 2004, kdy došlo k tragické události ve Svitavách, ale situace se od té doby příliš nezměnila. Problémem totiž je, že statut veřejného činitele je spojen s výkonem státní správy, kterou pedagogičtí pracovníci nevykonávají. Situace je tedy komplikovaná zejména po právní stránce.

Nutné je správně pracovat s problémovými žáky

„Případy fyzické agrese vůči učiteli, což máme potvrzené i statistickými údaji, jsou velmi ojedinělé a jejich počet nějak zásadně nestoupá, jedná se o extrémní projevy. Samozřejmě, pokud se týká obecně chování dětí, nebo agresivity žáků mezi sebou, tak ta situace se nepochybně zhoršuje v průběhu let,“ řekl 29. října v pořadu Radiofórum Jindřich Kitzberger, náměstek ministra školství.

Dále dodal, že by bylo vhodné učit kantory pracovat s konfliktními či potenciálně nebezpečnými žáky, nejlépe již od fakult, z nichž budoucí pedagogové vzcházejí. S tímto názorem jednoznačně souhlasí i předseda školských odborů, František Dobšík, který poznamenává: „Když o tom ale budeme debatovat rok, dva, zase to nějakým způsobem půjde do autu. Opět se to pak oživí, až se vyskytne nějaký extrém a já myslím, že si nezasloužíme žádné extrémy.“

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu