PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Teroristy by na letištích mělo odhalit scanování jejich emocí
Klasické kontroly na letištích by měly být nahraženy sofistikovanější technikou.

2.12.2008

Izraelské firmy rozvíjejí nové technologie, které by zvýšily bezpečnost letecké přepravy a byly schopné snáze odhalit teroristy. Nezaměřují se už na to, co teroristé mají na těle, nebo v příručních zavazadlech, ale snaží se je odhalit pomocí jejich chování a emocí. Renteg totiž stejně neodhalí zbraně z keramických materiálů, jako jsou slinuté karbidy nebo nejrůznější chemikálie.

Několik izraelských firem proto usilovně rozvíjí tyto nové technologie, které mají zachycovat napětí u pasažérů. Právě napětí signalizuje, že se člověk snaží spáchat teroristický útok. Ale také to, že se třeba jen bojí létání.

„Díváme se po novém odlišném přístupu, který by zaručil bezpečnost,“ uvedl šéf izraelské bezpečnostní společnosti Athena GS3 Omer Laviv. „Toto snímání otisků mozku a techniky, které zkoumají chování, jsou mnohem rozvinutější, než si myslíme,“ dodal.

Jedna ze společnosti WeCU Technologies kombinuje techniky pracující v infračerveném spektru s krátce promítnutými obrázky, které nejsou vidět, ale podprahově jsou vnímány. Takovým obrázkem může být snímek bin Ládina. Senzory pak snímají změnu emocí pasažéra.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Tyto techniky navíc urychlují bezpečnostní procedury, stačí na ně dvacet až třicet sekund. Navíc tento systém nemůže být vnímám jako diskriminační, jako v případě, kdy se nebezpeční pasažéři vytipovávají podle jmen, rasy, národnosti nebo víry či oděvu.

Orwellovský svět neustálého sledování

Cílem je sledovat pasažéra od chvíle, kdy vstoupí do terminálu a po celou dobu snímat jeho biometrické údaje. Biometrické senzory by měly být umístěny i měkkých částech sedadel.

Šéf WeCU Ehud Givon zdůrazňuje, že tyto metody nejsou invasivní. Podle něj už společnost plánuje uzavření kontraktů s velkými letišti na celém světě a zavedeny by mohly být už v roce 2010.

Analýza napětí v hlasu

Další společnost Nemesysco zase spoléhá na analýzu hlasu, na to, jak se mění projev člověka podle emočního vypětí. Snaží se v grafickém záznamu hlasu najít stres. Tento program byl už odzkoušen - ovšem v úplně jiném kontextu - v australské verzi reality show Big Brother. Používá se však i na moskevském letišti Domodědovo při odhalování pašeráků drog. Podle šéfa společnosti Amira Libermana je to efektivnější metoda než stávající, i když má své mouchy.

Hlavním problémem je, že mnoho lidí je na letišti ve stresu, zejména cizinci v neznámém prostředí letištních bludišť, kteří zoufale hledají, jak se dostat na návazný spoj. Jiní lidé jsou zase vystresovaní jen ze samotného faktu, že letí, jiným dělá problém chaos nebo větší shromáždění lidí na letišti.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu