PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Británie: Internetové „černé skříňky“ Velkého bratra se blíží


6.11.2007

S „černými skříňkami“, které budou s to sbírat veškeré e-maily a návštěvy webových stránek v Británii, navzdory ostré kritice dál počítá britská vláda v rámci svých plánů na vytvoření „velkobratrovské“ databáze, konstatuje list The Independent.

Ministerstvo vnitra už infirmovalo poskytovatele připojení k internetu a velké telekomunikační firmy, že technologie „černých skříněk“ dokáže automaticky ukládat syrová data z webu a následně je předávat do obří databáze kontrolované vládou.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Plány na vytvoření mamutí databáze obsahující informace o každičkém telefonátu, e-mailu či internetové návštěvě už vyprovokovala řadu ostrých kritických reakcí. Podle Richarda Thomase, šéfa britského informačního úřadu, tento krok zachází „příliš daleko“ a dokonce i vládní orgán zodpovědný za monitoring teroristických aktivit konstatoval, že jako „nápad“ je to „příšerné“.

Navzdory námitkám je vláda odhodlána začlenit technologii „černých skříněk“ do nového zákona o komunikacích, který má být projednáván na počátku příštího roku. Na setkání se zástupci bezpečnostních a zpravodajských složek vládní činitelé opakovaně zdůraznili, že nový systém má napomoci boji proti terorismu a závažné zločinnosti.

„Je jasné, že chce vláda „černé skříňky“ používat k tomu, aby uchovávala všechna nasbíraná data,“ konstatoval zdroj blízký tomuto setkání. „Co už ale tak jasné není, je otázka, jaké úmysly vlastně vláda se všemi těmi údaji má. Tvrdí, že se chce jen vrátit do doby před rozšířením internetu, kdy byla s to monitorovat korespondenci všech politicky podezřelých osob. Rozdíl je nyní ale v tom, že teď budou moci špehovat mnohem více lidí, jak se pohybují po internetu. Není také zcela jasné, co je míněno pohybem po internetu a kde už začíná jeho obsah. Je to, co se napíše na chatu, pohybem po internetu, nebo už se jedná o obsah?“

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu