PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

NĚKTEŘÍ ZODPOVĚDNĚJŠÍ POLITICI SI ZAČÍNAJÍ POZVOLNA UVĚDOMOVAT ZOTROČOVÁNÍ LIDÍ

Můj výrok o Škodě a koncetráku ČSSD nepochopila, reagoval Havel

19.5.2009

Havlova přirovnání o ekonomickém růstu a koncentračních táborech se chytil středočeský hejtman David Rath i šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek.

Srovnávat automobilku a koncentrační tábor je nemyslitelné, zlobí se na exprezidenta Václava Havla David Rath. Středočeský hejtman navíc Havla vyzval, aby se za své pondělní výroky omluvil.

O několik hodin později na tiskové konferenci prosil bývalého prezidenta Václava Havla o omluvu i předseda ČSSD Jiří Paroubek. „Prosím bývalého prezidenta o omluvu a žádám stranu zelených aby se distancovala od těchto jeho slov. Myslím, že pracující v mladoboleslavské Škodovce, ale kdekoliv jinde, si nezaslouží takovýto útok," uvedl Paroubek.

"Omlouvat se Škodovce na výzvu pana Ratha nebudu, protože nemám za co. Rád jí to ale vysvětlím. Na včerejší (pondělní) tiskové konferenci jsem mluvil o tom, že důležitý je smysl výroby a od tohoto smyslu se má teprve odvíjet zaměstnanost. Výroba není čímsi samoúčelným, co tu je jen proto, aby měli lidé co dělat," uvedl v reakci na výzvu Havel.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Rath: Nešťastný výrok

Ratha nicméně nepřesvědčil. „Vnímám nešťastná slova Václava Havla jako políček zaměstnancům a jejich rodinám, neboť přirovnat jejich práci k dozorcům koncentráku a věznitelům je obrovské přestřelení. Na takto významný podnik bychom měli být spíše hrdi, než jej srovnávat s továrnami na smrt a lidské utrpení," řekl v úterý Rath.

Práce pro dozorce

Prezident totiž na tiskové konferenci Strany zelených napadl dogma, podle kterého jde postmoderní společnosti o neustálý ekonomický růst. Havel v této souvislosti citoval větu, kterou prý někde četl, že "Škodovka potřebuje vyrábět čím dál víc aut, protože lidé potřebují práci." Nad touto sentencí se pozastavil. A použil následující analogii: "To je jako kdyby někdo řekl, že koncentrační tábory být musí, protože přece potřebujeme práci pro ty dozorce."

Potřebuje být čím dál víc betonu? Čím dál víc tunelů pod Prahou, jako bychom se tam měli všichni přestěhovat? "Copak potřebujeme tolik aut?," tázal se řečnicky Havel novinářů.

"Takovým útokem můžete maximálně poškodit jednu, pro náš kraj významnou firmu, jejíž místo v globální ekonomice okamžitě vyplní někdo jiný," kontruje Rath.

Šéf ČSSD také obvinil Bursíkovy zelené z Havlova zneužívání. Podle Paroubka hrozí ztráta exprezidentova kreditu. „Co mě ovšem šokovalo, je zneužívání člověka, kterého si nesmírně vážím pro jeho bývalý mravní kredit,“ prohlásil Paroubek.

Havel se již dříve stavěl proti technokratické politice, která nebere ohledy na „vyšší“ hodnoty. Sedláček, který se bývalé hlavy státu v tomto ohledu zastal nicméně dodal, že pro tuzemskou ekonomiku je za stávající situace ekonomický růst nutný.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu