PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Urychlete digitalizaci, ať máme internet, volá Brusel

30.10.2009

Vypnout analogové televizní vysílání ve všech členských zemích Evropské unie a nahradit je vysíláním digitálním už do 1. ledna 2012 požaduje Evropská komise. Tímto způsobem se uvolní čtyři pětiny kmitočtových pásem, které dosud přenášejí analogové vysílání.

Získané kmitočty je pak možné využít pro nové služby, jež využívají rádiového spektra - například bezdrátový internet nebo modernější mobilní telefony.

Jak uvádí tisková zpráva Evropské komise, největší přínos by to mělo přinést vzdáleným oblastem. Bezdrátové širokopásmové technologie by mohly již brzy umožnit využívání vysokorychlostního internetu v místech, kam pozemní linky zatím nedosáhly.

Česká republika sice chce mít do konce roku 2011 pokrytu digitálním pozemním vysíláním televize velkou většinu, ale ne celé území státu. Požadavek Evropské komise tedy zatím úplně nesplňuje.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Evropský trh za menší poplatky

Eurokomisařka pro informační technologie Viviane Redingová vyzvala členské země, aby pro nově získaná pásma otevřely trh novým operátorům a novým službám.

Jednu část uvolněného spektra, dílčí pásmo 790-862 MHz, což je kmitočet s velkým dosahem, který prochází stavbami, chce Evropská komise vyhradit v celé Unii na podporu vzniku nových bezdrátových služeb. Sem by měly patřit služby mobilních telefonů 3G a 4G, které umožní prohlížení videa (video-streaming), plnohodnotné zhlédnutí webových stránek a rychlé stahování dat do mobilních telefonů.

Současně by měly být v tomto pásmu drženy nízké sazby za využívání mobilního telefonu v zahraničí.

Podle komise by se tak podařilo nabídnout všem obyvatelům Unie vysokorychlostní širokopásmové připojení do konce roku 2013.

Víc peněz na výzkum internetu

Internet by v budoucnu měl nabídnout uživatelům nové služby - od kvalitního lékařského ošetření z domova až po řízení systémů dopravy, aby se zmenšily dopravní zácpy, soudí Evropská komise.

Na výzkum internetových technologií poskytuje Evropská unie ročně podporu ve výši 200 milionů eur. Dalších 300 milionů eur přidá na období 2011 až 2013 pro podporu projektů, na nichž budou spolupracovat veřejné instituce a soukromé firmy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu