PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Chyba systému: Facebook zažil největší kolaps za čtyři roky

24. 9. 2010

Služba byla pro mnoho uživatelů několik hodin zcela nedostupná nebo fungovala pomalu

Populární sociální síť Facebook zažila rozsáhlý výpadek, kvůli kterému byla na několik hodin pro mnoho z jejích zhruba půl miliardy uživatelů služby nedostupná. Podle vyjádření firmy šlo o největší výpadek za poslední více než čtyři roky. Za problém paradoxně mohl automatizovaný systém, jehož úlohou je předcházet chybám.

Ve čtvrtek se chyba vyskytla přímo v tomto systému, což v něm vyvolalo zmatek a postupně jej to zahltilo. "Automatizovaný systém pro ověřování hodnot nastavení tak nakonec způsobil mnohem více škody, než napravil," uvedla společnost.

Pro mnoho uživatelů byla služba zcela nedostupná, jiným fungovala pomalu. Facebook začal mít potíže ve čtvrtek kolem 19:00 SELČ. Během následujících čtyř hodin nefungoval více než pětině uživatelů, kteří se snažili přihlásit. Nyní již funguje bez problémů. Menší technické potíže služba měla i ve středu.

V New Yorku má v pátek premiéru snímek The Social Network (Sociální síť), který zakladatele a šéfa Facebooku Marka Zuckerberga nelíčí v příznivém světle.

Zuckerberg se zároveň tento týden s majetkem 6,9 miliardy dolarů stal největším skokanem v žebříčku amerických boháčů časopisu Forbes. V pátek také oznámil, že americkým školám věnuje 100 milionů dolarů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu