PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Milióny kreditek mohou zneužít hackeři, varují experti

JIŽ NYNÍ SE LIDÉ STÁLE VÍCE STRACHUJÍ O SVÉ PENÍZE - VYSÍLAJÍ STRACH - HRUBÉ VIBRACE - JEJICH KVALITA ŽIVOTA SE I TÍMTO NEUSTÁLE ZHORŠUJE. ČÁST Z NICH O PENÍZE SKUTEČNĚ PŘICHÁZÍ, JAKO MÁVNUTÍM ČAROVNÉHO PROUTKU.

PŘECHOD FINANČNÍHO SYSTÉMU NA BEZHOTOVOSTNÍ SYSTÉM - ZRUŠENÍ FYZICKÝCH PENĚZ, BY ZNAMENALO ÚPLNÉ ZOTROČENÍ LIDÍ, NEBOŤ BY JEJICH PENÍZE MOHLA SNADNO UKRÁST MALÁ MENŠINA INTERNETOVÝCH ZLODĚJŮ. VĚTŠINĚ LIDÍ BY NEZBYLO, NEŽ NA TYTO ZLODĚJE NEUSTÁLE OTROČIT - JE TO V PODOBNÉ FORMĚ I DNES, ALE JINÝM ZPŮSOBEM.

14.7.2012

Němečtí bezpečnostní experti Karsten Nohl a Thomas Roth odhalili bezpečností díru v platebních terminálech, kvůli které mohou hackeři získat přístup k miliónům kreditek. Na odstranění chyby již experti několik měsíců spolupracují s německou vládou a výrobcem terminálů. Upozornil na to v noci z pátku na sobotu server ArsTechnica.

Chyba, která však ještě nebyla oficiálně potvrzena, se má týkat platebních terminálů Artema Hybrid od společnosti VeriFone. Problém podle expertů spočívá v tom, že do přístrojů je možné nainstalovat libovolný spustitelný kód.

To Nohl demonstroval tak, že ukázal novinářům jeden z terminálů, na kterém se mu podařilo spustit jednoduchou počítačovou hru. Podle něj by ale zrovna tak nebyl problém nainstalovat třeba i špionážní software, který umožní zachytávat proběhlé transakce včetně všech citlivých údajů.

„Nejhorší možný scénář by byl, kdyby se někomu podařilo prolomit zabezpečení nějakého velkého obchodního řetězce a pak nahrát takový software na tisíce jeho platebních stanic. Během pár měsíců by tak byly ohroženy milióny kreditek, protože hackeři by podle nasbíraných dat mohli snadno udělat jejich kopie,“ varoval Nohl.

Výrobce: Není to tak vážné, jak to vypadá

Bližší technické detaily ale nechtěl Nohl serveru ArsTechnica prozradit, protože se obává možného zneužití chyby. Ta totiž ještě stále nebyla opravena. Podle zástupců společnosti VeriFone ale celá situace není tak vážná, jak by mohlo na první pohled vypadat, protože žádný útok zatím neproběhl.

„V žádném okamžiku nebyl bezpečnostní modul ohrožen a jakákoliv transakce narušena. Bezpečnostní modul není možné upravit tak, aby mohl pracovat s PIN kódem karty,“ uvedl mluvčí společnosti VeriFone Dave Farco s tím, že vědci prováděli testy v laboratorních podmínkách a ne ve skutečném provozu.

Podle něj bude ale i nadále společnost spolupracovat s německými experty. Zároveň prý VeriFone oslovil další nezávislé odborné firmy, aby uskutečnily testy a posoudily možné zneužití platebních terminálů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se