PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU
Domácí násilí zažilo 1,4 miliónu českých žen
VLÁDCI ČESKÉ REPUBLIKY, "VĚDCI" Z UNIVERZIT, UČITELÉ VE ŠKOLÁCH ANI CÍRKEVNÍCI NIJAK NEŘEŠÍ PROBLÉM MASOVÉHO DOMÁCÍHO NÁSILÍ, NEVIDÍ JEJ, NEMLUVÍ O NĚM STEJNĚ, JAKO O MASOVÉM ZOTROČOVÁNÍ LIDÍ V ZAMĚSTNÁNÍ POMOCÍ EKONOMICKÝCH NÁSTROJŮ. ODHALUJE SE JEJICH POKRYTECTVÍ, FALEŠ, KLAM A PODVODNÉ JEDNÁNÍ VE SVÝCH FUNKCÍCH, NA KTERÉ NEMAJÍ ŽÁDNÉ ODPOVÍDAJÍCÍ SCHOPNOSTI. NECHÁVAJÍ A ŘÍDÍ MILIONY LIDÍ DÁLE PONOŘOVAT DO ZEL A KLAMŮ, DOVOLUJÍ MÉDIÍM MASOVÉ OVLÁDÁNÍ LIDÍ SMĚREM DO PEKEL, TEDY DO STÁLE HORŠÍHO STAVU JEJICH ŽIVOTA ZDE NA PLANETĚ ZEMI. SKUTEČNÉ ŘEŠENÍ SITUACE SPOČÍVÁ V ŽIVOTĚ V ČISTÉ LÁSCE, POROZUMĚNÍ, V MOUDROSTI, COŽ KAŽDÝ MŮŽE REALIZOVAT, VČETNĚ TĚCHTO ZODPOVĚDNÝCH ENTIT ZA CELOU SPOLEČNOST. VIZ ZDROJE NA www.andele-nebe.cz , www.stahuje-cely-svet.cz .
2.10.2012
Dvě pětiny žen v České republice čelily alespoň jednou za život nějaké formě domácího násilí. Nejčastěji se jednalo o opakované ponižování, fyzické napadání, sexuální nátlak, nebezpečné pronásledování a vyhrožování. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research pro organizaci proFem, jehož výsledky zazněly v úterý v Senátu.
„Žen, které v průběhu svého života někdy zažily domácí násilí, staly se obětí, nebo byly ohroženy domácím násilím, je v České republice přibližně 1,4 miliónu," informoval sociolog Kamil Kunc. Ročně je podle něj ohrožováno domácím násilím až 400 tisíc žen.
Velká část žen, které nějakou formu domácího násilí zažily, se přitom s touto zkušeností příliš nechlubí. Čtvrtina z nich útok zatajila a pouze 10 procent takovýchto žen případ oznámilo policii. Jen malá část vyhledala odbornou pomoc u psychologa, zdravotníka či advokáta. Většinou se tyto ženy svěřovaly známým či kolegyním v práci.
Policisté, kteří byli přivoláni k domácímu násilí, většinou věc řešili domluvou, ale také uložením pokuty nebo zadržením či vykázáním násilníka. Předloni policisté podle statistik vykázali z bytu 1000 mužů a vyšetřovali 457 případů. Jen dvě procenta případů ale podle průzkumu skončila u soudu.
Domácí násilí přišlo stát na 1,3 miliardy korun
Tři pětiny posledních případů domácího násilí skončily podle průzkumu pro ženy fyzickým zraněním nebo psychickými následky. Odbornou lékařskou pomoc ale vyhledalo jen 32 procent žen, tři procenta byla hospitalizována. Do pracovní neschopnosti se dostalo šest procent napadených a čtyři procenta dotázaných uvedly, že v důsledku napadení ztratily zaměstnání. Varovným signálem je podle analýzy průzkumu zjištění, že pouze 55 procent žen označilo poslední útok partnera za domácí násilí, ačkoli naplňoval jeho parametry.
Z totožné studie vyplynulo, že domácí násilí stálo předloni přes 1,3 miliardy korun. Největší díl představovaly náklady za zdravotní péči pro oběti domácího násilí, a to 546 miliónů korun. Náklady spojené se soudním řízením byly 314 milionů korun. Výši podpory v nezaměstnanosti pro ženy, které v souvislosti s domácím násilím přišly o práci, studie vyčíslila na 210 milionů korun; dotace na sociální služby představovaly 190 miliónů korun. Zbývající částka představuje náklady policie, státních zastupitelství, obcí na přestupková řízení a nemocenskou.
7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde: