PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nové platební karty budou mít displej a klávesnici

13.11.2012

Už příští rok by se měl na trhu objevit nový typ platebních karet, které budou vybaveny jednoduchým displejem a dotykovou klávesnicí. Novinka od společnosti MasterCard má sloužit především k zabezpečeným transakcím. Upozornil na to server TweakTown.

Nová karta se na první pohled nijak výrazně neliší od těch stávajících. Je stejně velká a na jejím těle naleznete čip i magnetický proužek. Navíc však obsahuje deset numerických kláves a jednoduchý šestimístný displej.

Tento systém by měl karty ochránit především při platbách na internetu, u kterých stačí pouze opsat údaje z karty. Podvodník tak v podobných případech nemusí mít kartu vůbec u sebe, ale stačí mu znát příslušná data.

Přítrž neoprávněným platbám na internetu

S novou kartou MasterCard to ale již možné nebude. Pro platbu kartou totiž bude nutné stiskem tlačítka ON vygenerovat jednorázové šestimístné heslo, které bude muset majitel okamžitě zadat na klávesnici. Karta bude tedy zneužitelná pouze v případě, že ji podvodníci budou mít fyzicky u sebe.

Nové karty se již testují v Singapuru, s nasazením v ostrém provozu je počítáno v průběhu příštího roku u londýnské banky Standard Chartered. Bližší informace o celém systému zatím zástupci společnosti MasterCard neuvedli.

V blízké budoucnosti by se displeje na platebních kartách mohli začít využívat také k dalším funkcím. S jejich pomocí by si lidé například mohli snadno zobrazit zůstatek věrnostních bodů nebo hotovosti na kartě.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se