PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nové zbraně proti kopírování DVD


1.6. 2005
Podle úterního vydání deníku TechNewsWorld budou prototypy DVD vybavených RFID značkou připraveny v průběhu tohoto léta.

Hollywood by se díky DVD nosičům vybavených RFID nemusel bát distribuovat nové filmy, kdy se dnes často stává, že jsou zveřejněny na internetu ještě dříve, než jsou vůbec poprvé uvedeny v kinech.

RFID systém je další formou ochrany digitálního obsahu uloženého na příslušném médiu. V současnosti se pro zabránění kopírování obsahu nosiče často používají digitální práva (DRM), na kterých například Sony postavila novou technologii "sterile burning".

Zastánci ochranných systémů na bázi DRM však v užití RFID technologie spatřují spíše negativa, která vyplývají také z nutnosti mít DVD přehrávač s RFID čtečkou připojen k internetové databázi, kde je kód ověřován.

"Pirátská videa se na světě vyskytují z jednoho jediného důvodu, kterým je jejich cena," prohlásil Jarad Carleton z kalifornské analytické společnosti Frost & Sullivan. "Jestliže zaplatíte 10 dolarů za špatný film, pak se budete cítit oloupeni a opravdu jste oloupeni byli," dodal.

Pro srovnání se v České republice ceny nových filmů uložených na DVD pohybují okolo deseti dolarů (cca 250Kč) málokdy - za originální nosič je mnohdy nutno zaplatit částky kolem 600Kč a výše...

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu