PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

USA stanovily podmínky pro bezvízový styk


1.12.2006

Nová podoba bezvízového programu bude stavět na výměně informací o ztracených a odcizených cestovních dokladech, repatriaci občanů, kteří protiprávně pobývají v USA, výměně informací o cestujících do Spojených států a zavedení elektronického systému pro sdílení dat. Řekl to náměstek ministra pro vnitřní bezpečnost Paul Rosenzweig.

Dalšími faktory budou dohody o ozbrojených agentech na palubách některých přímých letů do USA, rozšíření cestovních dokladů o ochranné elektronické prvky a zvýšení bezpečnosti na letištích v jednotlivých zemích. Americká administrativa zdůraznila, že nepožaduje přijetí žádných bezpečnostních opatření, které by nechtěla po svých vlastních občanech.

Procento odmítnutých víz nebude to hlavní
Počet odmítnutých žádostí o víza do USA nebude absolutním a rozhodujícím kritériem, zůstane i nadále jedním z hledisek. Jeho nedodržení by nemělo být pro zařazení do bezvízového programu rozhodující, sdělil Daniel Nový z českého velvyslanectví.

Česká republika, Slovensko a další nováčci EU ze střední Evropy a Pobaltí se o zrušení víz snaží už řadu let, ale USA dosud vždy odpověď vázaly na potřebu snížit počet odmítnutých žádostí pod tři procenta. Nevyvážený vízový režim je dlouhodobě považován za jeden z mála problémů mezi novými členy EU a Spojenými státy. Noví členové EU před dvěma měsíci z iniciativy české diplomacie založily Koalici pro vízovou rovnoprávnost. USA mají bezvízový styk s 27 státy světa.

 • Do USA bez víz za dva roky?
 • 7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

  vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
  universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
  cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
  himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
  angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
  angeli-raja.eu