CNES prý zveřejní na internetu složky o pozorování UFO ve Francii


28.12.2006

Francouzské Národní středisko pro výzkum vesmíru (CNES) oznámilo, že v lednu 2007 na internetu zpřístupní své složky o pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, neboli UFO, na území Francie. Jak uvedla agentura DPA, půjde o více než 3000 dokumentů o celkovém rozsahu 100.000 stran.

Podle Jacquesa Pateneta, experta CNES na UFO, se však milovníci záhad žádného velkého překvapení nedočkají. Ty nejkurióznější případy výskytu neznámých "vesmírných objektů" ve Francii prý již fanoušci UFO zveřejnili v minulosti.

První výskyt "létajícího talíře" na francouzském území byl zaznamenán v roce 1937. Rapidní nárůst pozorování poté nastal v 50. až 70. letech minulého století. Od té doby ale zprávy o návštěvách z vesmíru utichly.
Henri Bloch, specialista na paranormální jevy z univerzity v Nice, vůči záměru CNES namítá, že středisko ve skutečnosti po UFO nikdy seriózně nepátralo a že archiv o něm nebyl veden řádně. S námitkami počítá i Patenet. Podle něj se i po zveřejnění složek najdou tací, kteří budou přesvědčeni, že CNES před veřejností stále něco tají. "Mnoho lidí si dělá iluze o obsahu archivu," dodal expert francouzského kosmického centra.

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu