OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Bouře zdevastovala Krkonošský národní parkVichřice způsobila v národním parku velké škody.

19.1.2007

Bouře provázená zničujícími přívaly zprvu deště a posléze ve vyšších polohách sněhu, zdevastovala v noci na pátek Krkonošský národní park (KRNAP). Vichr na 1 602 metry vysoké Sněžce dosahoval nárazové rychlosti 216 kilometrů v hodině (60 m/s).

KRKONOŠE - "Ještě v osm hodin ráno šlo o 108 kilometrů v hodině, což se blíží síle orkánu," přiblížil situaci polský meteorolog. Bouře, která udeřila plnou silou mezi devátou a desátou hodinou večer za sebou nechala tisíce lidí dlouhodobě bez elektřiny, polámané stromy a ještě v pátek v osm ráno hodin zatarasené silnice.

Část Krkonoš a podkrkonoší zůstává bez proudu
Bouře o čtvrteční půlnoci odřízla tisíce obyvatel Krkonoš a Podkrkonoší od dodávek elektrického proudu. Bez proudu doposud zůstávají města Hostinné, Vrchlabí, Jilemnice a Špindlerům Mlýn. Právě do Špindlerova Mlýna začala proudit elektrická energie v pátek v půl páté odpoledne.

Desetihodinový výpadek elektřiny představující jedno z nejdelších přerušení proudu v novodobé historii Krkonoš zkomplikoval provoz hotelů a podniků.

Podle neoficiálních informací Práva by k obnovení dodávek elektřiny mělo v postižené části Krkonoš dojít nejdříve v pátek večer, možná až v sobotu ráno. "Nelze v tuto chvíli říci, kdy se podaří dodávky proudu obnovit. Intenzivně na tom pracujeme a snažíme se v první řadě zprovoznit oblasti s největší hustotou obyvatel," řekla mluvčí východočeských energetických závodů Šárka Beránková.

Výpadky proudu způsobily především stromy popadané na elektrické vedení, stejně jako větrem zkroucené stožáry vysokého napětí. "Stožáry vítr doslova zkroutil. Například v oblasti Dolní Kalné na Semilsku," přiblížila dramatickou situaci Beránková. Bez proudu se jenom v oblasti Krkonoš a podkrkonoší ocitly staticíse lidí.

Obrovské škody v národním parku
"Jde o škody velkého rozsahu, které budeme mapovat celý víkend. Vichr polámal nebo vyvrátil značné množství stromů a poničil některé horské objekty. Na jednom z nich to v Horní Malé Úpě vzalo střechu," přiblížil mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Správa KRNAP pro uplynulou noc vyhlásila interní zákaz svých zaměstnanců vstupovat do lesa.

"Lidé by neměli chodit do krkonošských lesů, kde jsou v akutním ohrožení života, ani nyní. Půda je podmáčená a hrozí zřícení dalších stromů. Škody jsou skutečné značné. Budu rád, když je zmapujeme do úterý," doplnil ředitel Správy KRNAP Jiří Novák.

Zátarasy spadaných stromů přerušily v úseku mezi Jabloncem nad Jizerou a Poniklou na Semilsku silnici první třídy mezi Harrachovem a Vrchlabím a druhořadou spojnici z Poniklé do Vysokého nad Jizerou. "Řidiči museli ještě v osm hodin ráno volit objízdné trasy," uvedl Miloslav Mach z cestmistrovství v Hrabačově u Jilemnice.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu