OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Největší čínské jezero může do 200 let zcela vyschnoutJezero Qinghai (Čching-chaj),
jež je pro Tibeťany posvátné, postupně vysychá.

9.1.2007

Největší čínské jezero by mohlo v důsledku globálního oteplování a rozšiřování pouštních oblastí do 200 let zcela zmizet. Uvedla to agentura Nová Čína, podle níž by na záchranu jezera Čching-chaj, které Tibeťané považují za posvátné, nemusela stačit ani částka 870 miliónů dolarů slibovaná vládou.

PEKING - "Experti předpokládají, že pokud se jezero bude zmenšovat současným tempem, může se do 200 let zcela ztratit," napsala Nová Čína.

Rozšiřování pouště je způsobeno nadměrným spásáním vegetace kolem jezera ležícího v odlehlé západní provincii Čching-chaj, která tvoří křižovatku několika migračních tras ptáků přes Asii.

Nadměrný rybolov zase snížil množství úlovků zvláštního druhu bezšupinatého kapra v jezeře, které klesly na pouhých deset procent úrovně před 40 lety, upozornila Nová Čína.

Vláda v Pekingu proto již slíbila v nadcházejících deseti letech investovat více než 870 miliónů dolarů na řešení ekologických problémů jezera, uvedla agentura.

Ubývání postihuje také ledovce na nedaleké Čchingchajsko-tibetské náhorní plošině. V posledních 30 letech se zmenšují o 131,4 kilometru čtverečního za rok, uvedl čínský geologický úřad.

"To znamená, že každý rok zmizí plocha ledovce odpovídající dvojnásobné rozloze centra Pekingu," podotkl. "Pokud nebudou přijata žádná ochranná opatření, ztratí se do roku 2050 dalších 13 000 kilometrů čtverečních ledovce, tedy téměř 28 procent jeho celkové plochy," dodala.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu