PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Celníci už přistihli 353 neplatičů mýtného


8.1.2007

Od 1. ledna musejí vozidla o hmotnosti 12 a více tun platit při průjezdu dálnicemi a rychlostními silnicemi mýtné. Hlídky celníků, které ve speciálních vozidlech projíždějí zpoplatněné úseky a kontrolují správnost placení, za první týden přistihly 353 neplatičů a udělily jim pokuty v celkové výši 456 500 korun.

ČESKÁ REPUBLIKA - "V dalších deseti případech byl celním úřadům dán podnět k zahájení správního řízení," sdělil v pondělí mluvčí Generálního ředitelství cel ČR Jiří Barták. Ve správním řízení hrozí dopravci pokuta až 500 tisíc korun.

Při mobilních kontrolách se prověřuje, jestli jsou vozidla vybavena palubní jednotkou Premid a řádně platí mýtné. Celníci mají ze zákona oprávnění zastavovat mýtným systémem označená vozidla, ověřit nesrovnalosti a v případě jejich potvrzení požadovat od viníka hned na místě blokovou pokutu, nebo věc postoupit do správního řízení.

Za dva dny bylo provedeno 806 nesprávných transakcí
Podle údajů Kapsche přesahuje úspěšnost výběru 99 procent. Mýtné tak státu každou hodinu v průměru přináší 376 tisíc korun. "Nejúspěšnějším byl z hlediska výnosnosti 5. leden, kdy se při 581 689 mýtných transakcích vybralo 14,152 miliónu korun. A za celý první týden mýtné vyneslo 63 170 475 korun," řekl Právu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Hoření.

Společnost Kapsch, která mýtný systém vybudovala, už po dvou dnech jeho ostrého fungování informovala, že bylo provedeno 806 nesprávných mýtných transakcí.

Na dotaz, proč tedy dosud bylo pokutami postiženo jen 353 řidičů, odpověděl mediální poradce Kapsche David Šimoník: "Každý z řidičů se mohl dopustit třeba i deseti nesprávných transakcí. Něco bylo způsobeno špatným nastavením přístroje, či jinými technickými důvody. Nemusel to tedy být zrovna úmysl vyhnout se placení mýta. Všechny nesprávné transakce, které mýtný systém odhalí, důkladně prověřuje celní správa."

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu