OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Velký andský ledovec se rozpustí do roku 2012


19.2.2007

Hlavní horský ledovec tropického pásma se v důsledku globálního oteplování může během pěti let zcela rozpustit. Předpověď byla zveřejněna 15. února. Ledovec Qori Kalis, hlavní část vrcholového ledovce Quelccaya v Peruánských Andách (44 kilometrů čtverečních), je dosud nejzřetelnějším důkazem klimatické změny. Tvrdí to profesor Lonnie Thompson z Ohio State University.

Při letošní návštěvě profesor zjistil, že ledovec se zmenšil o polovinu. "Všeobecný ústup horských ledovců může být jedním nejjasnějších důkazů globálního oteplování, protože tyto ledovce jsou zasaženy mnoha klimatickými proměnnými," vysvětluje Thompson. "A co je nejdůležitější: Tyto ledovce neprosazují žádnou politickou agendu."

Thompson před šesti lety předpověděl rozpuštění sněhu na hoře Kilimandžáro do roku 2015 a nyní se domnívá, že jeho tehdejší odhad byl příliš konzervativní. "Tropické ledovce jsou pro náš klimatický systém takovými kanárky v dole, protože jsou zasaženy a odpovídají na většinu klíčových klimatologických proměnných - na změny teploty, srážky, inverzní oblačnost, vlhkost a sluneční záření," říká Thompson.

Takřka padesát výprav na sedm tajících tropických vrcholových ledovců odkazuje ke společnému jmenovateli zaznamenaných změn - globálnímu oteplování. Ve všech případech s výjimkou jediného došlo k nárůstu sněhových srážek současně s poklesem celkového objemu ledu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu