OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Rok 2006 potvrdil tendenci k oteplování


7.1.2007

Paříž - Téměř 45 stupňů Celsia na Nový rok v australském Sydney, o 60 tisíc kilometrů čtverečních pobřežního ledu méně v Arktidě - bilance Světové meteorologické organizace potvrzuje tendenci k oteplování planety.

Generální tajemník světové meteorologické organizace Michel Jarraud pro francouzský rozhlas France Inter řekl, že i letos přispěje klimatický jev El Niňo k vyšším teplotám. Jeho hlavním rysem je výskyt abnormálně teplé vody podél rovníku ve východní části Pacifiku.

Šéf specializované agentury OSN zdůraznil, že globální oteplování je z velké části způsobeno emisemi skleníkových plynů, jež budou narůstat. Expert konstatoval, že počátkem a koncem roku 2006 byly zaznamenány abnormálně mírné teploty, například na severu Norska bylo naměřeno v lednu a v dubnu o dvanáct stupňů více, než je zdejší sezónní průměr.

Jinde panovala extrémní vedra, na Nový rok bylo v australském Sydney naměřeno téměř 45 stupňů Celsia.

Dalším znepokojivým znamením je podle Jarrauda řada extrémních jevů, jako velká sucha v Africkém rohu, po nichž následovaly ničivé záplavy v tomtéž regionu či tam, kde to lze nejméně očekávat, jako na Sahaře a v Nigeru.

Úroveň oceánů se podle odhadů zvýší do roku 2100 o deset až 90 centimetrů, tedy v průměru o 50 centimetrů, zdůraznil Jarraud, což je katastrofické zejména pro ostrovy v Indickém a v Tichém oceánu nebo pro města na břehu moře, která mohou být částečně či zcela zatopena.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu