PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Rychlé připojení na internet: Čína dohání USA


15.4.2007

Washington - Počet širokopásmových připojení rychlého internetu vzrostl meziročně ve světě na konci minulého roku o 31 procent na 281,3 milionu.

V seznamu předních zemí se proti prosinci 2005 mnoho nezměnilo, jen Čína na druhé pozici snižuje náskok Spojených států. Uvedl to v tomto týdnu internetový server ITFacts s odvoláním na údaje agentury Point Topic.

Fakta

Země Nárůst v % za poslední rok
USA +24,3
Čína +38,4
Japonsko  +15,2
Německo +36,9
Jižní Korea +15,1
Francie +40,4
Británie +33,4
Itálie +26,5
Kanada +14,9
Španělsko +38,6

zdroj: Point Topic

V Česku jsou rychlých internetových přípojek zhruba dva miliony.

Nejvyšší nárůst rychlého internetu mezi předními světovými ekonomikami měla loni podle Point Topic Francie, a to o 40,4 procenta. Následovaly Španělsko (plus 38,6 procenta) a Čína (plus 38,4 procenta).

Tím, že v Číně přibylo přes 14 milionů přípojek, se snížil náskok Spojených států na první pozici. Zatímco na konci roku 2005 byl rozdíl mezi Čínou a USA 8,6 milionu, loni chybělo Číně na první příčku 5,4 milionu připojení, když evidovala bezmála 52 milionů přípojek.

V jiné zprávě Point Topic tento týden uvedla, že nejrozšířenější technologií širokopásmového internetu byla loni DSL, jejíž podíl byl ve světě 65,7 procenta. Na Blízkém východě a v Africe byl tento podíl 87 procent a v Evropské unii 82 procent.

V EU loni přibylo spojení DSL 17,5 milionu. Unie tak zůstává světově největším regionem v počtu širokopásmových přípojek i na první pozici v případě technologie DSL. Celkový počet těchto připojení v Evropě server ITFacts ale neuvádí.

Podle českého sociodemografického výzkumu návštěvníků internetu SPIR NetMonitor čítala tuzemská internetová populace na konci minulého roku 4,1 milionu lidí, z toho návštěvníků z Česka bylo 3,44 milionu. Osmdesát procent využívalo internet z domova, 44 procent v práci a 21 procent ve škole. Širokopásmové připojení bylo v Česku nejčastější. Využívalo ho z domova 51 procent všech uživatelů, tedy 2,04 milionu, uvádí NetMonitor na webu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu