PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Síť s nelegálními filmy hlásí 3 miliardy downloadů


05.11.2007

Mininova, jedna z nejpopulárnějších torrent sítí, oznámila, že její uživatelé uskutečnili díky ní již více než tři miliardy stahování. Mezi nejpopulárnější stahované položky patří řada amerických seriálů a filmů. Lidé mají podle provozovatelů mininovy zájem také o hry a knihy v elektronickém formátu.

Mininova je nástupcem stránek suprnova.org, která pod nátlakem protipirátských organizací ukončila svou činnost.

Návštěvníci Mininovy údajně stáhnou deset miliónů torrentů souborů každý den, 115 složek za vteřinu. Mininova v současnosti sdružuje 538 678 torrentů.

Bittorrent je metoda P2P sdílení souborů na internetu. Patří mezi často využívaný nástroj, který slouží ke stahování videí, písní či her z internetu. Bittorrent pracuje tak, že dělí požadovanou položku (například film s velikostí několika GB) do mnoha nepatrných souborů (stovek či tisícovek) a k uživateli jej posílá z různých počítačů po celém světě.

Až požadovaná část dat dorazí na daný počítač, bittorrent systém jej s ostatními opětovně složí, podobně jako puzzle. Každá část, kterou uživatel stáhle, je automaticky nabídnuta jinému uživateli, který ji ještě nemá.

Bittorrent systém se dostal do hledáčku nahrávacích firem díky své schopnosti velmi rychle rozšiřovat nelegální nahrávky. Bittorrent rovněž nemají rádi poskytovatelé připojení k internetu.

Uživatelé totiž s pomocí bittorrent systému využívají do krajnosti kapacit své linky a zpomalují celou síť. Zatímco člověk, který pouze brouzdá internetem stáhne několik megabytů denně, uživatel pracující s bittorrent programem jich přijme několik gigabyte.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu