OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Čínská rýžová pole trpí suchem


20.11.2007

PEKING - Sucho a záplavy jsou věčným problémem Číny, nyní se však zdá, že změny klimatu tuto situaci ještě zhoršují. Tento podzim sucho ohrožuje čínskou úrodu rýže.

Od začátku října v provinciích Ťiang-si a Chu-nan, v nichž jsou hlavní produkční oblasti této zemědělské rostliny, spadlo o 90 respektive 86 procent srážek méně, než činí průměr.

Hladiny řek Gan a Xiang protékající těmito provinciemi zaznamenaly rekordní pokles, největší v historii. Pokles je takový, že některé úseky řeky Gan ucpaly lodě, které už nemají prostor k tomu, aby se vyhnuly.

Výrazným poklesem hladiny trpí i čínský veletok Jang-c-ťiang a Perlová řeka v jižní provincii Kuang-tung. Úřady v provinciích Ťiang-si a Chu-nan se snaží zajistit pitnou vodu pro obyvatele měst podél řek a vodu potřebnou pro zavlažování rýžových polí. Právě skutečnost, že rýžová pole potřebují neustálý přísun vody, situaci velmi zhoršuje.

Nedostatek vody se v posledních letech stává stále palčivějším problémem Číny. Hladina podzemních vod klesá do extrémních hloubek, ta voda, která je k dispozici, bývá mimořádně znečištěná průmyslovými nebo městskými odpady. Globální změny klimatu tuto situaci ještě zhoršují. Čína přitom sama stále více přispívá k tomuto negativnímu trendu, neboť většinu své elektrické energie zatím získává spalováním uhlí. Je proto po USA druhým největším producentem skleníkových plynů na světě.

Změny klimatu jsou hrozbou pro celou Asii. Podle skupiny ekologických a humanitárních organizací by se kvůli nim mohl zastavit desítky let trvající hospodářský vzestup asijských zemí. Pracovní skupina pro otázky změny klimatu a rozvoje (Working Group on Climate Change and Development) sdružující 21 organizací uvedla včera, že právě Asie bude hlavním jevištěm, „na němž se bude odehrávat drama změn klimatu“.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu