PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Každý Američan dluží přes půl milionu


07.12.2007

Washington - Americký státní dluh roste asi o 1,4 miliardy dolarů denně, nyní dosahuje 9,13 bilionu dolarů. Na každého Američana od novorozeňat po důchodce připadá skoro 30 tisíc dolarů zadlužení, což v přepočtu na koruny je zhruba 540 tisíc.

Dosud relativně nízké úroky by se však mohly zvýšit a zatížit rozpočtové zdroje. Informovala o tom agentura AP.

Za funkční období Georgie Bushe od roku 2001 se dluh čítající 5,7 bilionu zvedne do roku 2009 na 10 bilionů. Úroky tak činí třetí nejvyšší položku státního rozpočtu hned za penzijními a zdravotními programy a obranou. Podle serveru FinancniNoviny.cz loni dosáhly 430 miliard, což je dnes zhruba 65procentní zátěž HDP.

"V den, kdy Číňané, Japonci nebo Saúdští Arabové řeknou: "už jsme nakoupili dost vašich papírů", pak bude dluh - jakkoli velký - nezvladatelný," varuje Stanley Collender, šéf konzultační firmy Qorvis Communications a bývalý rozpočtový analytik Kongresu.

Podle serveru financninoviny.cz mají zahraniční vlády a investoři asi 2,23 bilionu dolarů, tedy asi 44 procent, veřejně drženého amerického dluhu. Z toho připadá 586 miliard na Japonsko, 400 na Čínu a 123 na Saudskou Arábii.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu