PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Mobilem bude v roce 2015 platit 1,4 miliardy lidí
Kdo nemá mobil, jakoby nebyl.

11.2.2008

Mobilní telefon bude podle odhadů používat v roce 2015 k platbám a správě bankovního účtu 1,4 miliardy lidí. V současnosti je to zhruba deset miliónů uživatelů.

Vyplývá to ze studie GSM Association zveřejněné před zahájením výstavy Mobile World Congress, která se uskuteční od pondělí 11. února do čtvrtka 14. února v Barceloně.

Zdejší výstavy a konference, která představí letošní trendy v mobilních telekomunikacích, se účastní téměř 1300 firem včetně zhruba desítky společností z ČR. Na akci své novinky představí většina velkých výrobců telekomunikační techniky, jako jsou Nokia, Sony Ericsson nebo Motorola.

Z Česka je to pak například výrobce ústředen Sitronics, dodavatel obsahu pro mobilní telefony U-turn nebo dodavatel řešení pro mobilní operátory 2N-Telekomunikace.

Digitální TV v kurzu

Letošní výstava bude vedle možností mobilního bankovnictví zaměřená na příjem digitální televize do mobilních zařízení nebo nové technologie pro vysokorychlostní mobilní přístup na internet. Součástí akce bude i vyhlášení výročních cen Global Mobile Awards pro nejlepší produkty a služby na mobilním trhu.

Na akci vystoupí například šéf Vodafonu Arun Sarin, generální ředitel Telefóniky César Alierta nebo šéf Sony Ericssonu Carl-Henric Svanberg. Loni výstavu během čtyř dnů navštívilo 50 000 lidí.

V Česku, které má zhruba 10 miliónů obyvatel, je aktivních 13 miliónů mobilních telefonů. Země tak patří se 125 mobilními čísly na 100 obyvatel k nejrozvinutějším trhům v Evropě.

Na světě jsou více než tři miliardy uživatelů mobilních telefonů. To představuje asi polovinu populace.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu