OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Už jsme zahájili fázi obnovy po cyklonu, trvá na svém Barma


16.5.2008

Na téměř 78.000 obětí zvýšily barmské úřady v pátek oficiálně počet obětí ničivého cyklonu Nargis. Dalších téměř 56.000 osob se pohřešuje. Zhoršující se počasí komplikuje humanitární pomoc v oblastech Barmy.

Postoj vojenské vlády k zahraniční pomoci se stále nezměnil, nicméně slíbila zahraničním diplomatům prohlídku zasažených oblastí. Jako dvě rozdílné země působí Barma dva týdny po ničivém cyklonu Nargis v podání státních sdělovacích prostředků a mezinárodních humanitárních organizací.

Zatímco podle vojenského režimu běží rozdělování pomoci v postižených oblastech bez problémů a vše je na dobré cestě, podle světových agentur se situace 2,5 milionu živořících lidí v deltě řeky Iravadi zhoršuje každým dalším dnem.

Důležitou komplikaci představuje počasí. Husté přívalové deště, silný vítr a záplavy ještě více ztěžují distribuci pomoci, jejíž přísun ze západu blokuje barmský vojenský režim. Tamní média uvádějí, že počet mrtvých zatím dosáhl 78 000, dalších 56 000 se pohřešuje. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) odhaduje 130 000 a britští experti citovaní agenturou Reuters dokonce až 200 000 obětí.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Mnozí humanitární pomocníci ještě stále čekají v sousedním Thajsku, třebaže zahraniční diplomaté v pátek potvrdili, že jim vláda umožní prohlédnout si některé poškozené oblasti ve vrtulníku.

"Je to velmi frustrující. Ti, kterým byl vstup do země povolen, nesmějí prakticky opustit Rangún a nemohou se tak podílet na rozdělování pomoci v postižených oblastech, kvůli němuž přijeli," řekl britské stanici BBC koordinátor humanitárních akcí OSN John Holmes.

Podle exilového serveru Iravadi News vládne v postiženém regionu i nadále chaos, který se zvýšil poté, co úřady začaly v obavě před dalším zhoršením počasí stahovat přeživší lidi do uprchlických táborů. Jejich kapacita však zdaleka nestačí a vojáci nyní posílají tisíce lidí domů.

"Kam mají jít, když jejich domovy po řádění cyklonu už neexistují," citoval server očitého svědka.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu