PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

OTROKÁRNY V ČESKU

Češi patří k nejintenzivněji pracujícím v celé Evropě


21.5.2008

Češi patří mezi tři nejintenzivněji pracující evropské národy. S platovým ohodnocením je ale spokojena jen třetina a vyhlídky na svůj profesní růst hodnotí kladně jen čtvrtina Čechů. Oproti ostatním Evropanům mají Češi častěji strach ze ztráty zaměstnání a jejich pracovní doba je méně flexibilní, než je v Evropě obvyklé.

Podle průzkumu evropské nadace Eurofond se náročnost práce v posledních letech zvyšuje v celé Evropě. V Česku ale patří mezi největší. Vyšší tempo práce a kratší termíny než v Česku mají podle Eurofondu jen Finové a Švédové.

Ve srovnání s průměrem EU je také mnohem více českých pracovníků kontaktováno ohledně pracovních záležitostí mimo pracovní dobu.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

„Ačkoli se pracovní podmínky v Česku spíše blíží starým členským státům, v některých oblastech se hodnoty evropskému průměru vymykají,“ shrnuli výsledky průzkumu zástupci nadace Eurofond.

Problémy s pracovní dobou

„Jen každý čtvrtý Čech se domnívá, že má dobré vyhlídky na profesní růst, a pouze jeden ze tří považuje svoji práci za náležitě ohodnocenou, což jsou údaje hluboko pod průměry EU,“ uvedl tiskový mluvčí nadace Mans Martensson.

Podle průzkumu, který proběhl v roce 2005 kromě všech členských zemích EU také v Norsku, Švýcarsku, Chorvatsku a v Turecku, mají Češi výhrady nejen k vyšší náročnosti práce a nedostatečnému finančnímu ohodnocení, ale také k možnostem dalšího vzdělávání a nedostatečné flexibilitě pracovní doby.

„Pracovní doba je méně pružná než v jiných členských státech EU a často ji nařídí šéf,“ dodal Martensson. Velmi nízký je podle něj v Česku také počet zaměstnanců, kterým zaměstnavatel poskytuje další vzdělávání.

„Zhruba třetina českých pracovníků se navíc obává ztráty zaměstnání v následujícím půl roce, což je hodnota přesahující jak průměr deseti nových členských států (25 %), tak i průměr staré patnáctky (11 %),“ uvedl Martensson.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu