PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Past na řidiče. V Německu hrozí drastické pokuty
Kamera skrytá uvnitř tohoto boxu dokáže rozpoznat člověka na vzdálenost pěti kilometrů. Její obsluha vyžaduje dobrou znalost terénu, zejména v noci.

21.5.2008

Berlín - Hřešíte v Německu na to, že si před jízdou můžete legálně dát sklenku vína nebo piva? Pak se mějte na pozoru: pokud vám v krvi naměří více než půl promile, můžete dostat pokutu až 3000 eur.

Téměř 1000 eur pak může policie udělit v přestupkovém řízení řidiči, kterému naměří překročení rychlosti o 70 kilometrů v hodině.

Vyplývá to z novely silničního zákona, předložené ministrem dopravy Wolfgangem Tiefenseem, kterou schválil německý kabinet.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Ministr Tiefensee argumentoval především odstrašující silou pokuty. "Lidé už jsou prostě takoví. Ze zkušeností víme, že když už musí zaplatit nebo přijdou na čas o řidičský průkaz, tak si to pamatují," vysvětlil.

Opoziční liberálové (FDP) ovšem návrh kritizovali s tím, že jejím jediným cílem je zalátat chatrné rozpočty, a zvýšit tak příjmy.

Zvažuje se také, že by policie měla do ulic vyslat více mužů a žen zákona. Vzhledem k tomu, že ale v Německu své policisty řídí každá ze šestnácti zemí sama, spolková vláda něco takového ani nemůže přikázat.

Zdvižený prostředníček? Za 6000 eur

Pokud už v Německu dostanete pokutu, zůstaňte každopádně v klidu. Například zvednutý prostředníček by vás totiž mohl stát až 6000 eur.

A pokuta za obscénní gesto, které je vnímáno jako urážka policie, platí dokonce i tehdy, když nevhodný posunek uděláte do dopravní kamery. Podle výroku bavorského vrchního soudu lze totiž předpokládat, že obrázky z kamery na monitoru sledují policisté v civilu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu