PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Počet odhalených pěstíren konopí je alarmující, tvrdí detektivové


23.5.2008

Policisté za necelých pět měsíců letošního roku odhalili 61 takzvaných hydroponních pěstíren konopí. Podle detektivů Národní protidrogové centrály (NPC) jde o alarmující situaci. Za celý loňský rok bylo totiž zjištěno 34 pěstíren, tedy zhruba o polovinu méně. Drtivou většinu letos odhalených pěstíren provozovali podle NPC Vietnamci.

V objevených pěstírnách policisté podle šéfa NPC Jiřího Komorouse zajistili tisíce rostlin konopí, desítky kilogramů marihuany a stovky částí technického vybavení, které jsou nutné k nelegálnímu pěstování.

"Droga produkovaná v těchto pěstírnách obsahuje vysoké procento účinné látky THC, které se pohybuje v rozmezí 18 až 20 procent," uvedl Komorous. Marihuana, která se v Česku pěstuje běžným způsobem na polích a v květináčích, podle něho obsahuje pět až osm procent THC.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Droga, kterou pěstírny produkovaly, byla podle Komorouse určena pro český i zahraniční trh.

"V souvislosti s odhalenými pěstírnami pokračuje trend, na který NPC upozornila již ve své výroční zprávě za rok 2007, a to, že nelegální pěstírny jsou kromě občanů České republiky významně organizovány vietnamskými zločineckými seskupeními," uvedl Komorous.

Z 61 letos zjištěných pěstíren jich podle něho Vietnamci provozovali 53. "Jen pro porovnání: za celý rok 2007 bylo na území ČR celkem zajištěno 34 pěstíren a z toho čtyři byly organizovány vietnamskými pachateli," dodal šéf NPC.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu