PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Australská vláda nakupuje miliardy litrů vody do řek


24.5.2008

Zemi už přes deset let trápí sucha a odkupování vody od farmářů je částí vládního plánu jak zajistit dostatek pitné vody pro velká města.

Australská vláda koupila od farmářů 35 miliard litrů vody, kterou chce vrátit do koryt řek Murray a Darling v jihovýchodní Austrálii.

Pánev řek Murray a Darling v hraniční oblasti mezi státy Nový Jižní Wales a Viktorie zavlažuje 34 procenta zemědělské produkce v Austrálii. Zahrnuje 96 procent bavlníkových plantáží a tři čtvrtiny obilných polí a pastvin, které zavlažování potřebují.

Ovšem množství vody, která každoročně zmizí kvůli ztrátám či vypařování, odpovídá množství, jež za stejnou dobu spotřebují všechna velká města na kontinentu.

Austrálii trápí nedostatek vody, a proto se rozhodla vykoupit tu, kterou přidělila farmářům. V uplynulých letech zemi postihla zničující sucha, za posledních deset roků se množství dešťové vody jako jednoho z říčních zdrojů snížilo o polovinu.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Za odkoupené povolenky na čerpání vody kabinet celkem zaplatil v přepočtu 763 milionů korun. Dalších téměř 46 miliard vláda vyčlenila na nákup dalších licencí v příštích deseti letech.

Část farmářů proti odkupování vody protestovala kvůli obavám, že to negativně postihne australské zemědělství zrovna v čase globální potravinové krize.

Nelze spoléhat na déšť

Omezení spotřeby vody farmářů je částí širšího plánu vlády jak se vyrovnat s klimatickými změnami způsobujícími sucha. Vodu z řek Murray a Darling, jež tvoří nejdůležitější vodní systém v zemi, bude dokonce spravovat zvláštní úřad.

"Kvůli klimatickým změnám trpí většina australských měst nedostatkem vody. Už se nemůžeme spoléhat na deště, aby nás zásobovaly pitnou vodou," uvedla už v dubnu v oficiálním prohlášení ministryně pro klimatické změny a vodu Penny Wongová.

Vzhledem k suchům, která v posledních letech stále více Austrálii sužují, a minimálnímu množství vody v bažinných oblastech, bude podle expertů nějakou dobu trvat, než se tok vody v říčním systému obnoví.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu