PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

BUSY MHD ZNEUŽITÉ JAKO ŠPICLOVACÍ NÁSTROJ NA LIDI - DALŠÍ LIKVIDACE SOUKROMÍ - ELEMENTÁRNÍHO PRÁVA ČLOVĚKA

V Berlíně zkoušejí senzory v autobusech. Mají monitorovat dopravu


29.5.2008

Výzkumníci instalují na berlínské autobusy senzory. A proč? Autobusy by se totiž podle evropských výzkumníků mohly změnit na jakési "mobilní monitorovací jednotky", které pomohou redukovat dopravu a zlepšit stav na silnicích.

Berlínské autobusy posloužily v těchto dnech pro představení technologie, která zahrnuje například senzory monitorující životní prostředí, kamery a GPS. Vozidla pak budou získaná data vysílat bezdrátově, přes mobilní telefonní sítě, Wi- Fi a Wimax, do středisek řízení dopravy.

Koordinátor projektu Patrice Simon řekl, že také hledali technologii, která bude policejní orgány informovat, pokud by v autobuse došlo k výtržnostem. "Zařízení jsou docela malá, ale velmi výkonná a my bychom chtěli vyvinout software, který by automaticky analyzoval obrázky a zjistil například, jestli v autobuse nepropukly nějaké potyčky, V tom případě by vyslal autoomaticky varování policii," řekl Simon.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Autobusy prošpikované moderní technikou jsou součástí panevropského výzkumného projektu, kterému se říká Moryne a který řídí Univerzita aplikovaných věd v německém Osnabrücku a Institut dopravních studií v Maďarsku.

Senzory mohou být užity pro zjištění mlhy a ledu na cestách, stejně dobře jako k analýze stavu dopravy, či k tomu, aby dávaly výstrahu o smogové situaci. Vědci věří, že by získaná data mohla posloužit k tomu, aby motoristé dostali včas automatické varování před dopravními zácpami, podobné, jaká dnes vydávají dopravní střediska monitorující proměnlivost dopravní situace ve městech.

"Většina velkých měst, kde by byl v budoucnu tento typ monitoringu použit, už má velmi rozsáhlé kamerové systémy, indukční smyčky a senzory sítě sledující stav životního prostředí a používají je k analýze dopravy a znečištění," řekl Simon.

A dodal: "Odborníci zabývající se monitoringem městské dopravy, kteří se zapojili do našeho projektu, nám řekli, že považují informace poskytnuté mobilními jednotkami, za užitečný doplněk systému."

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu