PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

OVLÁDÁNÍ LIDÍ MÉDII SE NEUSTÁLE STUPŇUJE A NIČÍ TAK ŽIVOTY LIDÍ !

V neděli startuje zpravodajská televize Z1, v Plzni zahájí digitální vysílání


29.5.2008

Televizní stanice Prima, Óčko a nová zpravodajsko-publicistická stanice Z1 spustí své zemské digitální TV vysílání (zkráceně DVB-T) v neděli 1. června také v Ostravě a Plzni. V Ostravě dosud lidé měli možnost sledovat digitálně čtyři stanice ČT a Novu, v Plzni zemské digitální vysílání zahajuje.

Podle údajů televizí a firmy Czech Digital Group (CDG), která provozuje vysílače pro tyto stanice, se to na Ostravsku týká asi 700 tisíc lidí, v Plzni - město pak více než 200 tisíc.

"V Ostravě zahájíme v pátek testy, v sobotu v Plzni zkušební vysílání, v neděli pak ostré vysílání," řekl mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Od 7. června začne navíc Prima digitálně vysílat ve formátu 16:9, a to všechny své klíčové programy, včetně nadcházejícího fotbalového mistrovství Evropy. V analogu bude obraz vysílán ve formátu 4:3, označovaném jako letterbox.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Zemské digitální TV vysílání v současné době pokrývá zhruba polovinu populace v ČR a lidé jej mohou naladit v Praze, Brně, Ostravě a jejich okolí a také na Domažlicku a Ústecku (stav na mapce). Nyní se tedy připojuje Plzeňsko.

S výjimkou Prahy dosud v ostatních regionech prostřednictvím vysílačů Českých Radiokomunikací vysílaly ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport a Nova. V Praze pak navíc přes CDG právě Prima, Óčko, Public TV a TV Noe. V polovině května začala Prima přes CDG vysílat i v Brně, Óčko tak učinilo tento týden v pondělí. Z1 je zcela nová televizní stanice, která již v Praze a Brně vysílá několik dní informační smyčku. Svůj ostrý start v Praze, Brně, na Ostravsku a v Plzni chystá na neděli na 19:00 hodin.

Vstup nových hráčů na trh je ale jen jednou z fází příchodu DVB-T. Neméně důležité je i postupné vypínání analogových vysílačů, bez kterého by v éteru nebylo pro nové televize dost volných frekvencí.

Ještě dříve, než bude stará forma vysílání v jednotlivých regionech úplně vypnuta, přijdou někteří diváci o možnost příjmu programu ČT2. Podle České televize přijde do konce letošního roku o analogový signál programu, který nabízí pořady pro náročné diváky či sportovní přenosy, až čtvrtina obyvatel ČR. Vypínání analogové ČT2 je nutné pro rozšiřování sítě vysílačů, přes které se bude šířit DVB-T. Příští rok pak bude bez analogové ČT2 30 procent až polovina obyvatel.

V následujících letech signál digitální televize pokryje celé území ČR a zcela nahradí analogové vysílání. Nutností pro příjem digitálního zemského vysílání je zapojení převaděče signálu označovaného jako set-top box ke stávajícímu televizoru nebo pořízení televizoru s digitálním tunerem. Lidé si také mohou vybrat služby některého z placených satelitních, kabelových a internetových operátorů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu