PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Počítač poprvé zvládl přes 1000 bilionů operací za sekundu


9.6.2008

Los Alamos - Jeden z počítačů americké vlády poprvé v historii překonal hranici 1000 bilionů operací za sekundu, tedy takzvaný petaflop. Stal se tak novým nejrychlejším počítačem na světě. Informovalo o tom dnes americké ministerstvo energetiky společně s výrobcem počítače, firmou IBM.

Počítač jménem Roadrunner je určen především k výzkumu v oblasti jaderných zbraní. Roadrunner je více než dvakrát rychlejší než dosavadní jednička v žebříčku 500 nejlepších superpočítačů, píše agentura DPA.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Roadrunner nebude hrát pouze klíčovou roli při udržování jaderných odstrašujících prostředků Spojených států. Přispěje rovněž k řešení našich globálních energetických problémů a otevře nová okna pro vědomosti na poli základního vědeckého výzkumu," uvedlo podle agentury Reuters ministerstvo.

"Pokud by měl každý ze šesti miliard lidí na světě kalkulačku a všichni by společně pracovali na výpočtu 24 hodin denně a 365 dní v roce, trvalo by jim 46 let to, co by nyní Roadrunner zvládl za jediný den," dodal úřad.

Výkony nejrychlejších superpočítačů se za každých zhruba 11 let ztisícinásobí. Hranice jednoho teraflopu, tedy bilionu operací za sekundu, byla pokořena v roce 1996.

Roadrunner je sestaven z 6912 dvoujádrových procesorů společnosti AMD, které jsou spojeny s 12.960 procesory Cell. Ty jsou známé především z herní konzoly PlayStation 3.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu