PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Evropská unie vypsala výběrová řízení na technologie pro Galileo


1.7.2008

Evropská unie v úterý vypsala první výběrová řízení na dodávky celé řady technologií pro navigační systém Galileo, který chce unie po řadě odkladů spustit v roce 2013.

Jde o zakázky za celkem 2,1 miliardy eur (zhruba 50 miliard korun), které budou placeny z unijního rozpočtu. Výběrová řízení se nemají týkat jen součástek pro 26 satelitů, EU má zájem i o dodávky některých pozemních systémů, například řídicích.

Galileo se bude skládat z celkem 30 satelitů, z nichž dva jsou již na oběžné dráze. Náklady na vybudování by měly dosáhnout celkem 3,4 miliardy eur (asi 81,6 miliardy korun).

Nejoptimističtější odhady hovoří o tom, že kolem navigačního systému, který má být přesnější než současná generace amerického GPS, se rozprostřou služby za 275 miliard eur (6,6 bilionu korun) ročně a vznikne asi 150 tisíc pracovních míst.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

V budování systému se chce angažovat i Česká republika. Usiluje o sídlo agentury pro řízení Galilea. Rozhodnutí o umístění centra ale nejspíš ještě dlouho nepadne a budování projektu bude zatím řídit Evropská komise.

Galileo ale otevírá prostor i pro české firmy, které by se mohly podílet na vývoji některých aplikací.

Vybudování navigačního systému mělo původně zajistit, a to i finančně, konsorcium soukromých firem. To se však po čase rozpadlo, především proto, že zúčastněné společnosti měly obavy o finanční návratnost celého projektu. Iniciativu tak převzala Evropská unie, která se po celé řadě složitých jednání shodla, že Galileo zaplatí z unijního rozpočtu, tedy z peněz daňových poplatníků.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu