PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

VŠECH 500 JADERNÝCH REAKTORŮ MUSÍ BÝT ANDĚLY Z NEBES NEUSTÁLE HLÍDÁNO A MUSÍ BÝT PROVÁDĚNY NEZBYTNÉ OPERACE, ABY TYTO REAKTORY NEEXPLODOVALY A NEZAMOŘILY RADIOAKTIVITOU POVRCH ZEMĚ NEKONTROLOVANÝM VÝBUCHEM, JAK TOMU BYLO V ČERNOBYLU, KDE BYLO JEN ČÁST EXPLOZE DOVOLENO PRO POUĆENÍ VŠEM NEVĚDOMÝM LIDEM. NEGATIVNÍ ZDROJE ENERGIÍ VYPLÝVAJÍ Z NEGATIVNÍHO STAVU LIDÍ.

Topolánek: Připravte Temelín 2


7.7.2008

ČEZ může podle premiéra začít obíhat úřady kvůli novým jaderným blokům. Ani Bursík není proti, Rakušané protestují.

Nová jaderná elektrárna, která byla od nástupu Topolánkovy vlády tabu, se může začít oficiálně připravovat.

Nejpozději na podzim by společnost ČEZ měla podle informací HN zahájit úřední proces, na jehož konci má být stavební povolení pro nové jaderné bloky. Ty by se měly stavět nejspíš v Temelíně, kde už komunističtí plánovači před rokem 1989 počítali s dvakrát větší elektrárnou.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Premiér Mirek Topolánek v rozhovoru pro HN řekl, že ČEZ nyní může s přípravou začít.

"Umožnit a usnadnit" posuzování všech typů nových elektráren včetně jaderných doporučuje vládní komise vedená Václavem Pačesem ve své analýze české energetiky, kterou v pátek Topolánkovi předala. Tomu, aby se s posuzováním začalo, se nebrání ani šéf Strany zelených, ministr životního prostředí Martin Bursík.

Právě Bursíkovo ministerstvo bude rozhodovat o prvním a klíčovém dokumentu, potřebném pro stavbu - o studii dopadů na životní prostředí EIA. "Ještě nevíme, kdy o ni požádáme, musíme si prostudovat Pačesovu zprávu. Ale podklady jsou připraveny, jsme schopni žádost podat za pár dní," říká mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Posuzování se rozběhne i přesto, že stále platí koaliční dohoda, v níž se vláda zavázala, že nebude plánovat a připravovat výstavbu nových jaderných bloků. "To je myšleno ne bez předchozí diskuse," uvedl pro HN Topolánek.

I uhlí bude potřeba

Základem zmíněné diskuse o energetice má být právě Pačesova zpráva. Ta bude zcela dokončena během prázdnin a stane se podkladem pro rozhodování vlády o tom, zda a jak změnit dodnes platnou Státní energetickou koncepci z roku 2004. Ta počítala jak s rozvojem jaderné energie, tak s prolomením limitů na hnědé uhlí. Podle koaliční dohody z ní neměl zůstat kámen na kameni. Teď už to tak jisté není. Jaderná energetika je podle Pačesovy komise "důležitou součástí energetického mixu". A u hnědého uhlí komise navrhuje "připustit diskusi o limitech".

Topolánek: Konec mýtů

"Jsem rád, že se díky komisi zbavíme mýtů, že nemusíme používat jádro a uhlí," komentuje Pačesovu zprávu premiér. Definitivní rozhodnutí nebude na této vládě. Posouzení EIA a stavební řízení potrvají nejméně osm let. Proto je ale podle Topolánka teď třeba připravit, co se dá.

Dlouhodobě je pro jádro je jak ODS, tak ČSSD. Energetika ale prohlubuje konflikt u zelených. Pro jejich místopředsedkyni Danu Kuchtovou je podání žádosti o EIA "salámovou metodou" a "de facto zahájením výstavby nového bloku, což by se do konce tohoto volebního období nemělo stát".

Šéf strany Bursík se ale v této věci shodne spíš s Topolánkem, byť minulý týden kritizoval metodiku práce Pačesovy komise a zpochybnil její odbornost. "Předložení žádostí o EIA není porušení koaliční dohody," uvedl včera Bursík.

Kvůli zeleným se ale zřejmě rozhodování vlády o energetické strategii zdrží. "S rozhodováním bude lépe počkat, až jak se vyřeší krize u zelených. Když se upevní pozice Bursíkova křídla, snáz se s nimi domluvíme," řekl HN jeden z ministrů za ODS. I to může být důvod, proč premiér prosadil, aby Pačesova zpráva prošla další, neplánovanou oponenturou, takže celá bude hotova až na podzim.

Už nyní začínají potíže v Rakusku. "Doporučení na zahájení EIA představuje kapitulaci před tlakem jaderné lobby," prohlásil zmocněnec Hornorakouské zemské vlády Radko Pavlovec. Podle něj je EIA jen divadlem pro veřejnost a prošel by jí i černobylský reaktor.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu