PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

PRAZSKA MHD, OPECARD, LIDEM CHODÍ POŠTOU MANIPULATIVNÍ OVLÁDACÍ DOPISY S NABÍDKOU ČIPOVÉ KARTY OPENCARD, JAKO BY SI JE JIŽ LIDE OBJEDNALI ! TEXT ZAČÍNÁ:

DĚKUJEME, ŽE JSTE SI U NÁS OBJEDNALI KARTU OPENCARD ...


Doprava v Praze vstupuje do e-fáze. Platí čipové kupony


1.10.2008

Elektronická jízdenka opencard

Projekt Opencard byl spuštěn loni v dubnu, ale nevyvolal větší zájem. Karta sloužila pouze k platbě parkovného či jako průkazka do městské knihovny.

V srpnu se k projektu připojil Dopravní podnik. Bez karty si nebude možno pořídit roční předplatní kupon.

Plný přechod na elektronické jízdné se plánuje do roku 2010.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Praha - Hromadná doprava v hlavním městě se o kus posouvá do elektronické éry.

Pět tisíc cestujících poprvé nastoupí do autobusů, tramvají a metra s elektronickými jízdenkami Opencard, které vyměnili za klasické papírové kupony.

První říjnový den je datem, kdy se v pražské dopravě v praxi začínají používat karty Opencard, s nimiž začnou platit předplatní kupony na třicet a devadesát dní. Ty si majitelé Opencard mohli na vybraných místech nechat nahrát na kartu už od srpna, kdy se Dopravní podnik k projektu pražské karty připojil.

"S platnou elektronickou jízdenkou zítra do dopravních prostředků nastoupí zhruba pět tisíc cestujících," uvedl mluvčí Dopravního podniku Ondřej Pečený.

Nově si lze předplatné kupony pořídit i prostřednictvím e-shopu, který DP Praha spustil v pondělí. Za první desítky hodin zájem o kupony projevily stovky lidí. "K úterní jedné hodině odpolední evidujeme 1250 objednávek elektronických kuponů, které si cestující aktivují na Opencard," sdělil Pečený.

Kromě kuponů na 30 a 90 dní je v nabídce také celoroční předplatné na rok 2009. To lze přes internet do konce října pořídit s bonusem 475 korun, který v kamenných obchodech platil pouze pro ty, kteří si o vydání karty zažádali do 20. září.

Nakupujte v e-shopu

Dopravní podnik věří, že otevření elektronické prodejny jízdenek zmenší fronty pasažérů u překážek jeho prodejen.

Přes internet si lze zakoupit nejen elektronické kupony, ale také klasické papírové, které si kupující může za příplatek nechat doručit domů kurýrem, nebo si je sám vyzvedne v infocentru Dopravního podniku.

"Evidujeme šedesát objednávek papírových kuponů," dodal Pečený.

Nevěříte automatu? Jděte do knihovny

Elektronický kupon si cestující po jeho zaplacení zaktivují buď ve stanicích metra pomocí tzv. validátoru nebo v jedné ze třinácti poboček městské knihovny, které jsou zároveň kontaktními místy pro zřízení Opencard.

"Validátor připomíná automat na jízdenky, do nějž opencard vložíte a kupon zaktivujete," říká mluvčí projektu Martin Opatrný.

Ti, kdo přístrojům nevěří a mají radši osobní přístup, mohou navštívit některou z vybraných poboček městské knihovny, kde jim kupon zaktivuje vyškolený personál," dodává.

Ten také pomůže i se samotným nákupem kuponu přes internet. V takovém případě je ale nutná dvojí návštěva knihovny. "Mezi zakoupením kuponu a možností si ho aktivovat je zhruba pětidenní prodleva, než se platba vyřídí," vysvětluje Opatrný.

Samotné validátory jsou zatím umístěny jen v pěti stanicích metra C - Roztyly, Budějovická, I. P. Pavlova, Florenc a Vltavská.

Peníze se prý vracejí

V e-shopu je možné nakupovat anonymně bez registrace nebo po zaregistrování.

Zákazník zadá číslo karty nebo papírové průkazky a systém pozná, zda využívá plný občanský tarif nebo třeba snížené studentské jízdné. Podle toho nabídne cenově odpovídající kupony.

U kuponů s kratší než roční dobou platnosti lze zvolit začátek jejich platnosti do 59 dní od okamžiku nákupu.

Kupon lze zaplatit platební kartou nebo platebním příkazem z účtu a kupon je nutné si na Opencard nabít ve validátorech do 20 dnů od zaplacení. Nejpozději však den před začátkem jeho platnosti.

"Pokud si kupon v této lhůtě nevyzvednete, na účet vám bude automaticky vrácena zaplacená částka," potvrzuje mluvčí Dopravního podniku informaci z webových stránek Opencard.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu