PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Až pětina žen zažila násilí od současného partnera
Týrané ženy jsou nejvíce ohroženy, když projeví snahu opustit týrajícího partnera.

10.11.2008

Téměř 90 procent případů domácího násilí je páchané na ženách a to ze všech společenských vrstev. Nejčastější formou útlaku je psychické násilí. Přímou zkušenost s útlakem ze strany současného partnera má až pětina žen.

Počáteční příznaky se podle odborníků často objevují už v prvním roce manželství nebo partnerského svazku a násilí kulminuje po deseti letech vztahu. Začíná se objevovat s náročnými situacemi nebo v těžkých životních obdobích. Nejčastější formou týrání jsou vulgární nadávky a urážky, 46 procent násilí je psychické povahy.

Týrané ženy jsou pak nejvíce ohroženy, když projeví snahu opustit týrajícího partnera.

Statistiky vychází z průzkumů veřejného mínění i dat neziskových organizací. Podle nich každý druhý člověk starší 15 let ví o nějakém případu partnerského násilí z doslechu.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Domácí násilí je násilí páchané v rodině, tedy nejen mezi partnery, ale i násilí rodičů na dětech, mezi sourozenci a také zneužívání a zanedbávání starých či zdravotně postižených lidí ostatními členy rodiny.

Ženy se bojí o problému mluvit

Bohužel domácí násilí také patří mezi nejvíce utajovaná. Ženy se často mylně domnívají, že násilí vyprovokovaly vlastním jednáním. Často jsou na svém násilníkovi závislé, což se projevuje jejich loajalitou a snahou chránit ho.

"Ženy si často ani neuvědomují, že jsou oběťmi domácího násilí. Je třeba o tom hovořit a je třeba proti tomu bojovat," vysvětluje problematiku ambasadorka projektu Avon proti domácímu násilí Adriana Sklenaříková-Karembeu, která společně s další topmodelkou Danielou Peštovou chce tímto apelovat na všechny týrané ženy.

Velmi důležitá je prevence

"V boji proti domácímu násilí je nejdůležitější prevence, neboť ženy si přenášejí negativní vzorce chování i do dalšího partnerského života," dodává ředitelka neziskové organizace Acorus, která provozuje nonstop linku 283 892 772 určenou obětem domácího násilí, Zdena Bednářová.

Součástí projektu je získání finančních prostředků na podporu konkrétních projektů zaměřených na boj proti domácímu násilí prodejem speciálního symbolu - "náramku odhodlání".

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu