PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

České dráhy už zavedly plně virtuální jízdenky


6.11.2008

Vnitrostátní vlakové jízdenky koupené přes internet nebo telefon už nemusí cestující tisknout. Od včerejška stačí, když je ukáže průvodčímu na obrazovce přenosného počítače či telefonu.

Potvrdil to mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Dráhy tak následují některé letecké společnosti, které nabízejí odbavení přes mobilní telefon.

"Ne každý má vždy při ruce tiskárnu, aby si jízdenku vytiskl. Pro mnohé cestující se tím výrazně zjednoduší nákup jízdenek na internetu," řekl Aleš Ondrůj z úseku pro marketing a komunikaci. Průvodčí ve vlaku jízdenku načte z obrazovky nebo zadá potřebné údaje do přenosné osobní pokladny. Jedinou podmínkou je, že notebook musí být při kontrole v provozu.

Internetový prodej jízdenek zprovoznily České dráhy na konci roku 2005. Cestující si původně mohli koupit jízdenky pouze do vlaků SuperCity Pendolino, v současnosti je možné pořídit doklady do zhruba 500 vlaků kategorie rychlík, expres, InterCity, EuroCity a SuperCity. Virtuální novinka se však zatím netýká výhodných mezikrajových jízdenek eLiška.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Zájem o internetové jízdenky a jízdenky koupené po telefonu každým rokem roste. Za prvních deset měsíců letošního roku prodaly dráhy tímto způsobem více než 300 000 jízdenek, loni to bylo ve stejném období 108 000.

Zatímco při nákupu po internetu se jízdenka cestujícímu zobrazí přímo v nákupní aplikaci, po telefonickém nákupu mu přijde potvrzující e-mail s potřebnými údaji.

Průkopníky elektronických cestovních dokladů byly letecké společnosti. Dnes již téměř výhradně používají elektronické letenky, které bylo nejdříve nutné si také vytisknout. Některé aerolinie už ale zavedly vstupenky ve formě SMS zpráv na mobilech.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu