PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nové vlaky s kamerami


20.1.2009

Škoda Vagonka dodá na Slovensko soupravy za 2,5 miliardy korun

Dvoupatrové elektrické soupravy mají od roku 2010 zlepšit příměstskou hromadnou dopravu nejdříve v okolí Žiliny, dále pak Trenčína a Košic.

Ostravská společnost Škoda Vagonka dodá na Slovensko deset vlakových souprav za 2,5 miliardy korun. Dvoupatrové elektrické soupravy mají od roku 2010 zlepšit příměstskou hromadnou dopravu nejdříve v okolí Žiliny, dále pak Trenčína a Košic. Server iHNed.cz o tom informoval mluvčí společnosti Miroslav Novák.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Jde o export technicky vysoce náročného produktu v hodnotě 2,5 miliardy korun a zhodnocení skvělé a kvalitní práce českých vývojových pracovníků. Myslím, že takových velkých kontraktů na tak sofistikované výrobky s vysokou přidanou hodnotou odborné práce během roku v ČR moc není," uvedl předseda představenstva Škoda Vagonka a generální ředitel společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek.

Zákazníkem je bratislavská Železniční společnost Slovensko. Vyvíjená příměstská souprava pro slovenského zákazníka bude obdobou souprav CityElefant (elektrické jednotky řady 471 provozované Českými dráhami a řady 575 dodávané do Litvy), bude však dvousystémová s možností jízdy pod střídavým napětím 25 kV 50 Hz i pod stejnosměrným napětím 3 kV.

Rychlost 160 kilometrů za hodinu

Nová elektrická jednotka pro příměstskou a regionální dopravu na Slovensku má výkon 2 MW a může přepravovat cestující rychlostí až 160 km/h. Má moderní kamerový systém, který sleduje situaci uvnitř i vně soupravy, nový řídicí systém s vysokým stupněm automatizace a další novinky.

Základní sestava této elektrické jednotky je třívozová, složená z elektrického vozu, vloženého vozu a řídicího vozu. Na čelech elektrického a řídicího vozu jsou stanoviště strojvedoucího. Všechny vozy mají dvoje dveře na každé straně, dvě patra a jsou vybaveny vakuovými systémy WC. Souprava dlouhá 79,2 m je určena pro 307 sedících cestujících.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu