PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Google si vás najde, stačí mít zapnutý mobil


5.2.2009

Google ve středu představil software, který dovoluje uživatelům mobilních telefonů a dalších bezdrátových mobilních zařízení automaticky sdílet informaci o místě jejich pobytu s příbuznými a známými.

Uživatelé v 27 zemích (i v Česku) jsou od nynějška schopni posílat údaje o tom, kde se nacházejí, jiným osobám prostřednictvím služby Google Latitude. Služba je k dispozici zde.

Ovládací prvky služby umožní podle Googlu uživateli vybrat si, kdo obdrží informaci, ale dovolí mu také zmizet z příjmu, když se mu to nebude hodit.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Bez legrace, známe citlivost takových dat, takže jsme přímo do aplikace zavedli velmi podrobné ovládání poskytovaných údajů," sděluje Google ve svém postu oznamujícím tuto službu.

"Máte nejen úplnou kontrolu nad tím, kdo uvidí údaj o tom, kde se právě nacházíte, ale také rozhodnete o lokalitě, kterou uvidí," praví se v informaci.

Vaše přátele, ať jsou kdekoliv, můžete tedy od nynějška sledovat na Google Maps, buď prostřednictvím mobilu nebo počítače.

Nová služba Googlu je podobná té, kterou už nabízí společnost Loopt. V USA ji poskytují mobilní operátoři jako jsou Verizon Wireless a Vodafone, a funguje tam i na iPhonu od Applu.

Služba Latitude pracuje na mobilech Blackberry od RIM, na zařízeních běžících pod operačními systémy Symbian S60 a Windows Mobile a měla by být dostupná i na mobilu T1 běžícím na softwaru Android od Googlu.

Software zřejmě v budoucnu poběží i na iPhonu a mnoha telefonech Sony Ericsson.

V roce 2005, Google získal, ale následně hned zrušil, podobnou službu, která informovala uživatele mobilů o tom, kde se nacházejí jejich přátelé, prostřednictvím textových zpráv.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu